| Andreea072 a întrebat:

Bună ziua!
Pisica mea a vomitat cu viermișori 5 cm sau nu știu exact!
i-am luat niște pasteluțe de la veterinar. Credeți că e grav?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bine ca i-a eliminat. Era mai grav daca nu ii elimina.

| Simpatic a răspuns:

Acest vomat ar putea fi efectul acelor pastile!

| ReddY25 a răspuns:

Ciudat

| AdrianaBacescu a răspuns:

Da. Ce pastile ar merg pentru pisica ta?

| Cosmin3412 a răspuns:

Nu. E ceva normal. Mai grav era daca nu elimina acei viermi. În schimb daca continuă să minute des gen, 2, 3 ori pe zi, mergi cu ea la doctor.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Este normal sa vomite atunci cand infestatia este foarte mare. Daca starea generala e buna, mananca, se joaca, urineaza si defeca normal, nu ai altceva de facut decat sa astepti cele 14 zile si sa ii repeti deparazitarea de cel putin inca 2 ori (deoarece pastilele elimina doar adulti si nu ouale).

Uite mai multe detalii despre deparazitarea interna la pisici: https://www.veterinarladomiciliu.ro/deparazitarea-interna-la-pisici/

| deboosw a răspuns:

Dacă i-ai dat pastilele după ce a vomitat poate se va vindeca dar dacă a vomitat după pastile e rău, probabil pisicuța are limbrici, eu am avut tot o pisicuță care a avut librici și i-am dat puțină țuică doar să puie limbuța ( știu ca poate nu e okay și că nu am făcut bine) dar pisicii ia trecut nu recomand să faci asta doar cumpără niste pastile mai bune mai calitative vezi care-i merge ei

Răspuns utilizator avertizat