| Trandafirii a întrebat:

Decinsa va povestesc o faza pe care vreau samfoti maimexpliciti si care chiqr nu ma pot decide deci eu saptamana viitoare plec impreuna cu parintii cu masina in Austria, orasul Viena si eu sunt din Barlad jud. Vaslui asa si vom opri in drum spre destinatie de foarte multe ori la baie la peco la benzinarii si mereu acolo vas cate un catel si ii dau de mancare pentru ca am o gentuta speciala pentru asa ceva, mereu cand plec undeva o iau si la catei le dau de mancare boabe din alea pentru caini sis au terminat si maine ma duc la farmacie veterinara sa ma iau cateva sute de grame si abia astept sa lw dau de mancare numai cand vad fata lor si ochii aia imi vine sa le dau tot ( dar nu se poate chiar tot le dau doi-trei pumni de mancare dar nu pot to pentru ca mai sunt si alti caini care trebuie hraniti) asa si de exemplu cand plecam la Bucuresti oprim de cateva ori si deja cainii ma asteptau ( cativa ii si cunosc) si imi place, acum abia astept sa plec in Austria sa am ocazia sa le dauuuuu deci credeti va ca numar zilele (mai sunt 8) asa ca pe 1 februarie plecam si e bine ce fac? sa va dati parera COMPLET, dau funda!

1 răspuns:
| belle2009 a răspuns:

Bună seara TPU,
Aș dori să vă împărtășesc povestea mea:
Sunt din Bârlad Jud.Vaslui, iar săptămâna viitoare pe data de 1 Februarie plec împreună cu părinții la Viena cu mașina așa că vom opri de foarte multe ori la mai multe benzinări pentru a ne face nevoile fiziologice.Iar acolo mai este câte un câine maidanez pe care vreau să-l hrănesc cu mâncare canină (am o gentuță specială pentru aceasta pe care o iau cu mine de fiecare dată când plec la drum), dar aceasta s-a terminat, însă mâine mă duc la farmacia veterinară pentru a mă aproviziona cu câteva sute de grame.
Abia aștept să le dau de mâncare.
Atunci când le văd chipul îmi vine să le dau toată hrana, dar nu pot pentru că mai sunt și alți câini care trebuie hrăniți.
Și atunci când plecăm la București ne oprim pe drum pentru a hrăni câinii maidanezi (pe unii chiar îi recunosc).
Abia aștept să plec în Austria pentru a putea să-i hrănesc și pe cei de acolo!
Credeți-mă am început să număr zilele (mai sunt 8).
Credeți că procedez corect?
Vă rog să fiți sinceri și expliciți.
Vă mulțumesc anticipat!
Pa pa!

Așa trebuia formulată înrebarea ta!
Sper că ți-am am fost de ajutor.
Drum bun,
Pa pa. happy