| Ramona000 a întrebat:

Funda repede funda funda funda ) Din ce port și-a început Titanicul călătoria? 2) Titanicul a avut două nave gemene. 3) Cât costa un bilet la clasa I pe Titanic? 4) Mai este vreunul dintre supraviețuitorii Titanicului în viața astăzi? 5) Care este numele căpitanului Titanicului? 6) Câte bărci de salvare se aflau la bordul Titanicului? 7) Câți pasageri se aflau la bordul Titanicului? 8) Filmul Titanic este încă filmul cu cele mai mari încasări din istoria cinematografiei. 9) Care este numele de familie al lui Rose, protagonista filmului Titanic? \ 10) Care este numele celei mai faimoase melodii de pe de pe coloana sonoră a filmului Titanic (scuze de categorie)

14 răspunsuri:
| Ramona000 explică:

Nu-s toate corecte raspunsurile asa ca inca m-ai aleg castigatorul si la celalalte raspunsuri

| DidiChanx3 a răspuns:

K a fost odata opesesia mea chestia asta cu Titanic deci sa incepem oh go on
1.Southampton
2. Olimpic si Gigantic
3. 875 de lire sterline
4. nu ultima supravietuitoare Millvina Dean, a murit în 2009, la vârsta de 97 de ani
5. Edward John Smith
6. 20
7. 2200
8. da
9.Rose DeWitt Bukkater ( in film ) Kate Winslet ( in realitate )
10. Celine Dion-My heart will go on
fundita puppy dog eyes

| Roxin a răspuns:

A plecat pe 10 aprilie 1912 din portul Southampton. Avea la bord 2242 de oameni.In noapte de 14 spre 15 s-a scufundat in Atlantic datorita coliziunii cu un iceberg. Ultimul supravituitor a murit in 2009 la 97 de ani.Se numea Millvana Dean. Sper ca am fost de folos. O zi buna!

| TreiSurori a răspuns:

1.Southampton, Anglia cu destinația New York,
2.nu stiu
3. Cel mai scump bilet pentru o singură călătorie trans-atlantică la clasa întâi costa 875 de lire sterline (64. 204 la nivelul anului 2011) sau 4. 375 de dolari (99. 237 la nivelul anului 2011).
4.nu stiu
5. Edward Smith
6. 18
7. 2224
8. nu inteleg
9.Rose DeWitt Bukater
10. Celine Dion My Heart Will Go On

funda?big grin

| Aurelian0709 a răspuns:

1. A plecat din Southampton, Anglia.
3.Biletul la clasa 1 era si 50000 de dolari.
4.Mai sunt supravietuitori, dar sunt foarte batrani in ziua de azi.
5. Căpitanul Smith și Thomas Andrews.
6. 20 de barci.
7. 2200 de pasageri.
8. Da este cel mai apreciat film.
10. Celine Dion My Heart Will Go On.

| Ramona000 explică (pentru Aurelian0709):

La raspunsul 5 ei erau fratii?

| Aurelian0709 a răspuns (pentru Ramona000):

Nu erau frați. Pur și simpli colegi.

| Ramona000 explică (pentru Aurelian0709):

A nu la rarpunsul 4 ei erau rati nu?

| Ramona000 explică (pentru Ramona000):

Frati?

| sabinutza97 a răspuns:

Titanicul a fost acum 100 de ani desigur ca nu sunt supravietuitoriiar melodia este cantata de cenile dion http://www.youtube.com/watch?v=DHyJTpDFgc8

| sabinutza97 a răspuns:

26 de barci de salvare parca... oricum in jur de numarul ala, 1 600 000 parca de pasajeri...in jurul numaarului ala sau 2 500 000 nu stiu sigura

| sabinutza97 a răspuns (pentru sabinutza97):

Am pus cu 3 de zero prea multlaughing

| ApostolClaudia12 a răspuns:

1) Portul Southamptom; 2) Nu-i adevarat filmul a fost facut cu efecte speciale adica ei filmau pe pamant normal sau camera normala iar la calculator au transformat peisajul intr-un vas.; 3) Cine stie? Titanicul nu mai exista. O sa se reconstruiasca in anul 2020.; 4) Pai... femeia care povesteste in film despre nauvragierea Titanicului in anul 1997(anul in care s-a facut filmul) avea 102 ani am calculat(caci ea a spus ca in anul 1912(cand s-a intamplat accidentul) avea 17 ani si pana in 1997 sunt 85 ani, iar 85+17=102 ani) in fine... in anul 2009 a murit un supravietuitor care se umea Millvana Dean.; 5) Se numea Edward Smith.; 6) In jur de 16 dar nau incaput toti pentru ca ( in film echipajul a considerat sa se urce in barci intai numai copii si femeile, si cand au vazut ca nu mai sunt femei si copii au bagat cate 10 in fiecare barca cand in fiecare barca se puteau urca si 100 oameni dupa testele facute.; 7) 2224 pasageri.; 8) pai avand in vedere ca a castigat 14 Oscaruri si 11 trofee de aur.; 9) In film Rose Dawson(nume de femeie) Rose DeWitt Bukater(nume de sotie luat de la sot) in realitate Kate Winslet.; 10) "My Heart Will Go On"!
Fara suparare dar ne-ai dat un mini test despre Titanic pentru ca toate intrebarile tale raspun il poti gasi aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Titanic_(film_din_1997)! Sper ca te-am ajutat! Scuze ca am detaliat atata!