| Siscanu12 a întrebat:

Am 3 perusi si doresc sa-mi iau 2 hamsteri pitici rusesti femela si mascul, doresc sa aflu citi pui pot face si daca lear fi bine intr-o cutie de plastic cu capac 30x40 cu rumegus si cu rotita si toate celelte?

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Multi pui fac, si lal o fatare pot face si 10. Daca ai cui sa ii dai atunci sa ii reproduci, eu am ajuns la peste 20 de puilaughing si nu am stiut ce sa fac cu ei. Mai bine ar fi un acvariu, 30x40 sau mai mare e ok, cu rotita, cu tub. Si nu uita ca ei beau apa.

| Siscanu12 explică (pentru AtateaConditii):

Am aflat ca fac 2-6 pui la o fatare hamsterii pitic iar hamsterii mai mari de a 5 la 15 big grin

| AtateaConditii a răspuns (pentru Siscanu12):

AA eu am avut mari.happy

| DiamantulAuriu a răspuns:

Da, le-ar fi bine in acea cusca, pui nu stiu cati pot face. Dar mai bine ia-ti 2 hamsteri pitici albi de iarna, ai eu dintraia si iarna se deschid la culoare aproare se fac albi, iar dupa ce trece iarna se inchid la loc la culoare, eu zic ca sunt mai faini rasa asta, dar daca vrei pitici rusesti poti sa iti iei din aia, ei au boticul un pic mai rotund, decat cei albi de iarna care il au un pic mai ascutit.