| DangerGhost a întrebat:

Salut, am doi pui de pisica, amandoi de o luna. Unul mananca doar crantanele si lapte, iar celalalt mananca whiskas junior pate in sos, lapte, crantanele si smanatana. Credeti ca este bolnav de mananca asa de putin?

5 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Nu iti face griji! Daca e asa micut este normal. Daca vrei sa fii sigur ca nu are nimic, du-l la veterinar.winking

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Poate ca nu e inca acomodat. Sfatul meu este sa-l mai urmaresti cateva saptamani, dupa care sa te adresezi unui veterinar.Momentan,nu cred ca e bolnav, ci doar neacomodat.

| Anonim203 a răspuns:

Buna.Nu neaparat.Stiu ca la pisoiasii mei, cand aveau varsta aceasta (am avut de zeci d orilaughing )erau putin mai mofturosi unii.Cateodata nu mancau nimic,altadata foarte putin,rar se gaseau sa manance normal, in timp ce ceilalti papau tot:X.
Acum depinde si cum se comporta. Daca este mai "lenes" in timp ce celalalt este activ, daca al 2-lea pusuc se joaca iar el sta in loc(ca si cum ar fi "suparat") etc este destul de posibil sa fie bolnaviorsad.

Eu sper sa fie sanatos!
Iar daca are ceva sa se faca repede bine!:X

| SteFaNia_1520 a răspuns:

Eu cred ca este sanatos si cand va mai creste(peste cateva saptamani-1 luna) va incerca sa mance si alte feluri de mancare sau va ramane doar la acestea.Am si eu 2 pisici una de 3 ani si alta de 4 luni iar fiecare are gusturi diferite.Cel mare mananca doar pliculete cu carne in sos de la whiskas iar cel mic mananca crontanele,pliculete cu carne in sos de la whiskas,popcorn,inghetata(de ciocolata),prajituri, alune, fistic si seminte. Sper ca ti-am fost de ajutor:d!

| Omicron a răspuns:

Dc sa fie bolnav... daca e du-te la un veterinar si sunt sigur ca o sate lamureasca... iti propun sa iei un ghid de mancaruri pentru pisici