| smecherica a întrebat:

dupa cat timp de la nastere pot sa pun mana pe puii de la iepuroaica?

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

Trebuie sa au cel putin 2 saptamani se zice daca pui mana mai devreme de 2 saptamani iepuroaica nu mai ingrijeste puiii si ai lasa sa moarawinking

| Ionguradebronz a răspuns (pentru Ioanadulcik):

Miturile zic ca dupa 8-9 zile,dar in realitate,crescatorii de iepuri pun mana pe ei de cand se nasc, ba chiar mai mult e bine sa faci asta, trebuie sa verifici cuiburile sa vezi daca sunt pui morti, sa ii numeri si sa le stabilesti starea de sanatate, sau chiar daca sunt proaspat fatati sa echilibrezi cuiburile(sa muti de la o iepuroaica la alata ) de exemplu cunosc pe cineva care a avut o iepuroaica care a crescut pui de la 3 iepuroaice 4 cu tot cu ai ei

3 răspunsuri:
| denymar a răspuns:

Hambr nu am! Dar raspunsurile de pe google mereu au fost utile...Cauta acolo.

| Geo1234 a răspuns:

8 zile! Dar ai grija daca dupa 8 zile nu le-au dat ochii mai lasa-i un pic!