| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Rottweiler, si vreau sa stiu de ce se taie coada unui rottweiler, se taie pentru aspect, sau pentru agresivitate, sau asa trebuie sa o aiba rottweiler-ul, si daca o las asa poate pati ceva? sau ceva? Ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu se mai taie coada la rottweiler de multi ani.
Daca tie iti place cu coada il poti lasa asa, aici conteaza aspectul fizic. Nu mai este voie sa se taie cozile la caini si la pisici, e lege pentru veterinari.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru kar1GaNNN):

Dar, daca ii tai coada, mai am voie cu el pe la excursii, pe munte, pe la expozitii,? SI stiu ca se taia, pentru ca era sa duca caii nuh cum sa zic, si sa nu se impiedice sau sa calce pe ea.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Dupa cum ti-am spus, de aia e rasa pura de rotweiller sa aiba coada lunga, nu taiata. La expozitii poti merge cu el cum iti place tie, dar de preferat ar fi sa aiba coada lu iasa cum este nu sa fie taiata. Depinde cum iti place tie aspectul fizic mai mult.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru kar1GaNNN):

O sa-l las cu coada normala, si ia uite ce spune lucifers12, cica daca nu i-o tai poate turba sa innebuneasca, e adevarat?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

laughing mare imaginatie are lucifers.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru kar1GaNNN):

laughing) nici creca n-are caine, multumesc de ajutor! o sa il las cu coada, ca mie nu imi place sa imi omor cainele prin sensu ca il dezamagesc si o sa stie cand e mare ca i-am taiat coada si isi va rani sentimentele despre minehappy

| kar1GaNNN a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Lasa asa.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică:

M-am razgandit, o sa il las cu coada normala cum o are el. happy

| lucifers12 a răspuns:

Salut,am un caine de aceasta rasa si iti zic ca e mai bine cand are coada taiata, in primul rand, pare mai feroce si ii da o imagine mult mai frumoasa cu coada crestata decat cu lunga. Daca nu i-o tai sunt sanse ca cainele sa turbeze sau etc...

| Mary1983 a răspuns:

Pentru agresivitate