| madrid a întrebat:

Este adevarat ca in Italia, Germania, Franta, Olanda, Austria, Anglia, Spania, Belgia scolile au dulapuri pentru fiecare copil, laptopuri pentru fiecare copil si profesor, fiecare ora o faci in clase diferite, ai cantina, terenuri de fotbal mari cu gazon si cu plase la porti? Va intreb deoarece mi-a zis cineva si vroiam sa vad daca e adevarat. Astept raspunsurile voastre. Raspundeti doar cei care stiti.

Răspuns Câştigător
| xAbb a răspuns:

Da :3 Aşa este, deşi suntem şi noi în UE la noi nu e aşa... ceea ce mi se pare banal...+ orele se încep la 8:30 şi faci ore până la 4 [îţi faci temele la şcoală]tongue. Există autobuz care te duce până acasă şi pauza mare[când iei masa la cantină] e de 1 h tongue

Ce e drept nu ştiu dacă e aşa în toate cele enumerate de tine însa mie mi-a zis profu` de franceza că aşa e in Spania si in Franţa.

BTW: la noi la şcoala exista nişte clase numite„Step by Step" unde Se fac ore ca în aceste şcoli. big grin

| mgtow a răspuns (pentru xAbb):

Profesorul tau nu ti-a zis bine. In Spania nu te schimba de clasa la fiecare ora sau ai propriul wc doar la alea (particulare) a lucrat maicamea ca secretara si wc mergeau toti numai ca dusurile erau individuale avand dulap cu cheie pentru fiecare sa-si bage prosopul iar pe coridor la fel pentru ghiozdan si caiete/carti.

| xAbb a răspuns (pentru mgtow):

Eu nu am zis nimic de wc o.o Şi depinde la ce fel de şcoală înveţi tu. Unde a fost profesorul meu aşa era. In fine xD Take Care.

| mgtow a răspuns (pentru xAbb):

Atunci a lucrat la una particulara la fel cum a fost maicamea.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e asa in toate tarile pe care le-ai zis. La mine in Spania baia era publica, clasa o schimbam cand faceam chimie si muzica iar restul e ca in Romania numai ca variau conditiile de intretinere si se vede ca au conditii mai bune nu saracia din tara ca ingheti de frig in clasa.

| Michael54654654 a răspuns:

Da e adevarat.
Atunci alea din desene,filme,n-or fi platorui de filmari, sunt filmari facute in scoli(au platit scoala sa poata faca filmare).
N-ai vazut ca au dulap, de toate.
Funda?

| annika a răspuns:

In Italia nu e asa!