| ovidiu13b a întrebat:

am si eu o intrebare. sper sa ma puteti ajuta.

In iunie varul meu face nunta si m-a intrebat daca vreau sa fiu cavaler de onoare. Intrebarea mea este : Ce anume trebuie sa fac? explicit. si cum sa ma imbrac? am 14 ani. Si, daca conteaza. el sta in Buzau ( poate sunt ceva traditii mai speciale.) Trebuie sa stiu sa dansez? ( nu am o treaba cu dansul.) Si poate si niste sfaturi. Multumescc!

5 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Salut trebuie sa tii verighetele, si sa stai aproape de ei la altar cand se depune juramantul.

| ovidiu13b explică:

Asta stiu. dar sunt mult mai multe chestii de facut din cate am inteles.

| ovidiu13b explică:

Nu ma asteptam chiar la raspunsurile astea. m-am documentat si sunt Foartee multe lucruri de facut drept cavaler de onoare. si multe dintre ele nu le pot face pentru ca am 14 ani...

| xxcxxcxx a răspuns:

Www.kudika.ro › Toate forumurile › Mirese › Traditii‎
:)