| GulDan a întrebat:

De ce la fel de multi oameni il mai voteaza inca pe Ponta? daca nu face nimic pentru. Romania?

Nu inteleg de ce romanii nu vor o schimbare!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Majoritatea celor care îl votează pe Ponta o fac pentru că au creiere spălate de televizunile psd-iste pline de propaganda minciunoasă, de campania absolut mizerabilă dusă de Ponta şi echipa lui, plus, mulţi sunt ameninţaţi, şantajaţi, cumpăraţi, manipulaţi...de preoţi, de primari, de profesori, de poştaşi, de angajatori...

Unii efectiv pun ştampila pe cine li se spune, fiind mai de la ţară şi complet dezinformaţi.

Unii sunt bugetari şi naivi şi chiar au crezut când Ponta le-a promis marea cu sarea şi când au fost minţiţi că Iohannis le va tăia pensiile, alocaţiile şi ce mai au.

Unii sunt pur şi simplu mai neinteligenţi din naştere, mai needucaţi, mai lipsiţi de judecată...
https://www.facebook.com/video.php?v=1534639043447464

Unii sunt mai hoţi şi criminali, aşa că îşi aleg un lider pe măsură (care le-a promis graţiere).
https://www.facebook.com/......323503414/

Îmi vine greu însă să-i înţeleg pe cei care îl votează pe Ponta de bună voie, conştienţi de ticăloşia naturii lui, de numărul imens de minciuni pe care le generează, de nesimţirea lui (aproape) psihopată şi de înclinaţiile sale dictator-comuniste.

Tot apropo de Ponta:
http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

| KodrutZ a răspuns:

Nu e vorba ce face ci mai ales de ceea ce reprezinta. Majoritatea votantilor lui nu pot gindi dincolo de urmatorul salariu/urmatoarea pensie. Asta e adevarul. Il voteaza fiindca le e frica de schimbare si mai bine sa ii fure ca pina acuma decit sa faca si ei niste sacrificii ca in viitor sa ne fie tuturor mai bine.

| RAY a răspuns:

Da pdl/pnl timp de 10 ani ce au facut?
macar asta a dat si el ce a putut inapoi, parerea mea e ca aveti asteptari prea mari, totul se face in timp nici Germania nu a devenit superputere in 2 ani nici Anglia, usa nici o tara, omul asta e de 2 ani ce ai vrea sa ai salaru ca in Germania?
ce poate face, prim minstru nu-i dumnezeu ca sa ridice salarile, salarul este determinat de productivitatea acelei compani adica patronul il ridica, preturile se decid pe piata, locurile de munca le fac oamenii cu banii

suntserios
| suntserios a răspuns:

"pentru ca politicieni"

Iohannis nu va aduce brusc schimbarea la fel cum Iohannis nu poate granta cu nimic schimbarea asa ca lumea alege ce crede ca e mai bine (sau alege ce i se spune)

| Alcyon a răspuns:

Ponta are de partea lui televiziunea. Pe langa asta, ii are alaturi si pe pensionari, carora le-a promis tot felul de lucruri. Iar in conditiile in care tinerii nu prea merg la vot si celor din diaspora li se pun bete in roata, situatia nu poate sa arate prea roz.

| quertoa a răspuns:

Nu face nimic pentru Romania? De fapt face. numai rau.
Patru întrebări pentru Ponta :
1. De ce a cedat pentru 250 milioane de euro zăcămintele României din Libia obținute în contul unor datorii istorice de țara noastră, când acestea aduc o producție de 2, 5 ori mai mare decât exploatările din România?
2. De ce nu renegociază acum redevențele cu OMV după expirarea contractului în această toamnă - acum, înainte de alegeri?
3. De ce îl propune pe dl. Tăriceanu prim-ministru, cel care după ce România a câștigat cauza Insulei Șerpilor la Haga, pentru resursele colosale de gaze, a cedat exploatarea prin concesiune pe 99 de ani unei firme americane?
4. De ce iertarea de plată de 400 milioane pentru Kaz Munai Gaz?

| RAY a răspuns (pentru quertoa):

De ce nu a facut pdl toate astea au fost timp de 10 ani la putere, acuma v-ati trezit sal criticati, pai psd a guvernat in ultimi 10 ani cumva?