| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, am luat examenul de reducere a perioadei de suspendare, problema este ca am inteles de la domnii politisti ca pentru a se aproba reducerea perioadei trebuie sa completez un formualr doar ca in cazul meu trebuie sa ma duc in judetul vecin pentru ca acolo mi l-a suspendat.Intrebarile mele sunt urmatoare, la modelul de cerere specifica sa pui articolul pe care l-ai incalcat in cazul meu neacordare de trece la pietoni care este acesta? si cine si cum voi fi anuntat daca mi s-a solutionat cererea de redycere a perioadei?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa îi intrebi pe politisti nu pe noi v ati obisnuit prost, ai fost acolo de ce nu intrebi sa stii ce ai de facut, cine crezi ca stie pe TPU?

| eusebiu27 explică (pentru anonim_4396):

Deia e site de intrebari si raspunsuri, sa primesc un raspuns pana sa ajung eu acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te complica.
Scrie datele tale pe formular.
Trimite prin mail copie dupa:
Carte identitate
Cerere
Dovada de predare permis.
Nu e nevoie sa completezi articolul.
Dupa cateva zile suna la politia unde ti-a fost suspendat permisul ca sa-ti confirme ca a primit si procesat actele.