Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vad alta reclama de cacao pe TPU,mare si tare,de cum intru pe site. Vreau sa va intreb:
-Sunteti de acord cu o lege privind castrarea chimica a violatorilor? Stiu, raspunsurile vor fi DA 100%.
Dar sunteti de acord ca in paralel cu aceasta lege sa fie si legea de a purta haine neprovocatoare in locuri publice, exclus la plaja?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Ramon...inteleg perfect cum gandesti, ai dreptate oarecum...

Fiecare fata are demnitatea ei, unele au o demnitate un pic mai mica si de aceea se imbraca mai provocator. Totusi acesta nu mi se pare un motiv pentru care ele sa fie umilite in asa hal de catre acei indivizi.
O fata care pateste asa ceva este pur si simplu umilita, distrusa pentru toata viata...In ce sens? Daca a patit asa ceva atunci nu o sa poata trece niciodata peste asta, sa mai uite da, dar niciodata nu va uita tot.
Prieteni, rude, cunostinte, nimeni nu o va mai trata la fel ca inainte...
Iti dai seama cum s-ar simti o fata dupa ce ar fi fost tinuta fara voia ei de catre 7 obsedati si violata? 7 pe 1 Asta pare corect,nu gluma...O priveaza de libertate, ii iau respectul de sine, o aduc in depresie, o distrug, o marcheaza pe vecie ca fiind o nefericita victima a violatorilor care oricum o sa scape in cativa ani de inchisoare.

Nu conteaza cum se imbraca o fata... la piscina sau pe plaja de ce nu se intampla asa ceva? Pana la urma acolo unele nici nu au sutiene...nu ar fi mai normal ca acolo sa se intample asa ceva?
Eu unul sunt de parere ca obsedati sexual vor fi mereu, nu conteaza ce haine poarta fata, pana la urma tot imbracata este.
Eu unul cred ca o pedeapsa mai buna pentru acei violatori ar fi castrarea chimica a violatorilor cat si taierea mainilor. De ce? Pai au atins si cu mainile, nu? Daca ar scapa de inchisoare si ar fi castrati atunci cine stie ce ar face daca le-ar ramane mainile.
Este doar parerea mea.
Pare okay aceasta lege cu purtarea de haine neprovocatoare dar dupa parerea mea un obsedat adevarat este in stare sa priveasca si prin haine. (sa-si imagineze doar corpul acelei fete ) si sa recurga la viol deci nu mi se pare mare lucru.
Este doar parerea mea...Bafta!

146 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns (pentru NOname):

Mare dreptate. Lasa ca am vazut si in miezul iernii violuri cu unele imbracate cu 3 cojoace. Ca si in accidentele de masina mortul e de vina. Ea e patita ea e de vina. Lasa sa fie din nou liberi macar mai creste natalitatea ca tot ne plangem ca scade nu. Poate se gaseste vreunul sa le taie gatul asa pe rand sa vedem daca si ccelcare face dreptate e vinovat atunci e clar ca noi romanii suntem cele mai cretine fiinte din univers

| Liviu a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Da draguta, imbracate tu cu sanii scosi pe afara, cu fustita scurta de ti se vede floricica prin ea, si cauta si arunca vina pe barbat ca incearca sa te agate.Pai scuza'ma din moment ce cateaua nu ridica coada, cainele nu incearca.Eu daca o vad pe una imbracata mai provocator, automat ma bag in seama cu ea, si incerc sa vad daca merge o noapte.(asta in cazu in care nu am o relatie stabila)haine neprovocatoare sa iti definesc eu acum, ar fi tot ce nu este 'decoltat exagerat' orice fustita trecuta de genunchi. Oare sunt prea multe cerinte? Personal, chiar bine le face celor care se imbraca provocator, chiar ele cer sa fie violate si punct.Pe timpu lu ceasca cate violuri erau? Era cumva pe atunci fuste scurte ca acum si decolteuri de le curg balele la profesori? Nu cred.Ai o varsta si totusi dai un raspuns... de toata jena.

| Whiteness a răspuns (pentru eXtremeAdy):

In SUA, stat care este intr-o degradare psihica si nationala, unde politistii iti „ard „ 5 gloate in spate „ de avertiraza„, legea e 100% mai corupta ca la noi cat si modalitatea lor de a rezolva violu,uciderea in masa si hotia e total mizerabila,lipsita de justitie. Aduci in disctutie un stat mizerabil,civilizat in materie de electronice,dar nu in : invatatura, acceptarea rasei indiferent de culoare, egalitate, mai pe scurt un stat cu deficient de moralitate. SUA e concentrata pe limitarea mentalitatii propriilor cetateti, concentrata pe lacomie, bani bani si iarasi bani.Asta ar fi pe ideea de civilizatie,imi pare rau dar nu ma pot lungii pe idee.
Pe baza unor studii proprii (nedorind sa intru in detalii),violatorul cand isi alege prada se asigura de anumite puncte : victima sa fie slaba,moral si fizic, sa nu aiba prea multi prieteni si victima de atentie (atention who**,scuza-mi franceza). Ratiunea o are toata lumea, inclusiv animalele, dar ele nu au luxul uman cat sa se gandeasca si la bani, se bazeaza intai pe supravietuire, dupa cum observi dispar 1 cate 1. Daca respectivul/respectiva (da,e posibil ca si ea sa violeze,don`t act suprised) violeaza,nu e lipsit de ratiune, e lipsit de incredere proprie. Lipsa increderii duce la motive disperate bazate tot pe ratiune, dar una bolnava, obsedata in `` Vreau sa fac ceva pentru mine ``. Nu dau vina pe nimeni, sau cel putin cred eu ca nu fac, dar consider ca respectivul observa inferioritatea aspectul sau...si asta duce la invidie si ideea ca moare virgin.
Daca am trecut de subiect sau am exagerat, graieste-mi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Incerc sa explic ce inseamna a fi liber in democratie.A fi liber inseamna a beneficia de drepturi dar si de obligatii.Nu confundati libertatea democratica cu altceva.Nu cred a fi liber inseamna, gata mama, ies in costum de baie ca e democratie si fac ce vreau.Nu mi-e frica de viol ca ma apara legea democratica.Esti liber sa iti exprimi opinia, ca in cazul de fata, esti liber sa te aperi, esti liber sa cumperi cate paini vrei si nu la cartela cum era odata, deci esti liber in sensul ca nu mai esti dictat ca pe vremea dinainte. Nah, esti liber sa te imbraci cum vrei, in sensul ca nu mai imbraci uniforma scolara la scoala ci altceva dar in limita bunului simt. Citeam in comentarii ca fata nu a fost imbracata provocator.Va spun de acum,nu conteaza cu ce ce a fost imbracata, conteaza si ce s-a discutat pe telefo prin mesaje, pe internet prin chat-ul facebook. Raspunsurile au deviat un pic de la intrebare, dar nu e nimic, dezbatem cintrebarea vis a vis de ultimul viol. Cineva spunea, iapa pana nu ridica coada ...nu e violata.laughing Sunt perfect constient ca fata a fost umilita.Hai ca nu e o tragedie. Timpul trece, fata isi gaseste pe cineva intelegator si e ok. Cum spuneam, de ce nu a fost violata o casnica din sat care isi vede de treaba ei si neaparat fata asta, care, si satenii spun ca era mai...cu vino-ncoa. Judecata intarzie, dupa cum spuneam, pentru ca judecatorii nu sunt partiali ca noi.EI TREBUIE sa priveasca din toate unghiurile.CUM s-a ajuns la asa ceva? Cred ca e foarte normmal sa judecam corect, si cauza producerii, nu? Violul e condamnabil, nu vor scapa, e scris in lege si baietii ai fost constienti de ce fac.Mai mult sau mai putin, dar hai sa vedem de ce sa ajuns la asa ceva? Numai ca este frumusica? Eu cred ca a ridicat codita. Nu ti se fura bagajul in gara daca ai gria de el. Hotul e vinovat, plateste dar stii ca si tu esti vinovat ca nu ai avut gria de el.Asa ca ia mama autobuzul si nu te urca in masina cu doi necunoscuti, chit ca unul era fpstul iubit.Cum dracu te urci tu cu fostul in masina? E si lege sa nu se mai ia la ocazie si sa nu te urci in masini de ocazie. Nu ti-e frica ca fostul cauta razbunare, nu gandesti inainte sa te urci in masina? Inca mai vorbesti cu el la telefon sa te duca cu masina? Refuzi, ai grija de bagaje.Nu crede ca daca e violul o fapt penala, nu se va intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru eXtremeAdy):

Asta voiam sa spun.Fum fara foc nu ai sa vezi.In titlu scrie "Strigator la cer...". Reporteri de doi bani.Ei habar nu au de filmul violului cu mult inainte inceput.Ei se dau de partea majoritatii ca sa poata avea cititori. Mai bine sa cerceteza daca acel cont a fost facut dupa viol sau inainte de viol.Stii foarte bine ca orice cont de facebook incepe cu „s-a nascut" si data undeva. Sa caute martori, nu lumea de pe strada care la un simplu buna ziua dat de fata exclama: wooww, ce fata atenta si de treaba este.Sa caute prin amicii fetei, prin oamenii si tineretul din sat sa vada ce poama a fost ea prin discoteci sau nu.Pana la urma cred ca a fost o razbunare din partea fostului, ea acceptand sex cu el si apoi au aparut la locul faptei ceilalti, de unde si denumirea de „sex surpriza". Aici e chestia. Daca fata a acceptat sex, si in timpul acela au aparut ceilalti, nu stiu daca mai e viol sau nu.Ramane de vazut, de cercetat ambele parti, e cuvantul a 7 contra 1. Daca nu au fost martori...nu stie nimeni filmul.Au fost cazuri cand s-a udecat in graba asa cum vrem noi sa se judece acum, vai, sa lis e taie, sa ii castreze, diferite metode de a pedepsi violatorii care mai de care mai barbare.Stai mai nene ca nu e asa.Nu le iau partea dar vreau o judecata corecta, privita din ansamblu.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti în mare eroare. Absurd, crud şi nedrept. Am obosit să mai explic de ce.

Sper să nu ai o fată care să fie violată, dar probabil doar aşa ai conştientiza durerea din spatele acestui eveniment şi ai înceta să mai ştergi cu victime pe jos.

Răspuns utilizator avertizat
| Zamfir_Andreea_1990 a răspuns:

Am citit raspunsurile voastre si nu am ajuns decat la o concluzie : majoritatea sunteti niste ipocriti. Acum pe bune, sa moara pestii mei, toti cand mergeti pe strada si baliti la niste craci misto, sani frumosi, sau buci bombate si aici o ardeti morali sau ceva...

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns (pentru remus1007):

În sfârşit cineva întreg la cap...hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| IsabelaIssa a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu mi se pare logic ce spuneti unii dintre voi referitor la hainele provocatoare. Voi incercati sa gasiti o logica in mintea unui violator ceea ce nu exista. La el este problema nu la fete, nu la haine. Altfel, de ce violeaza si copii si batrane? La acestia unde este vina?

| Liviu a răspuns (pentru remus1007):

Pai da fratioare, si daca tipa iti vorbeste urat, sa mai ai cateva beri luate la bord, nu ii scoti dinti? Nu judeci putin? daca da peste unu baut cu artag la bautura, si devine violent.Cum sa nu eu trag aala in toate gaurile si bine sa ii faca.Cum dracu sa te imbraci ca o curv* si sa scoti in fata 'ma imbrac cum vreau' cum ma? Pe timpu lu ceasca cate violuri erau ma? acum la scoala te uiti si tu? Copile de 14 ani cu sanii pe afara, cu pantaloni mulati de nu pot profesor isa isi tina orele.Tu o ti una si buna pe a ta. Daca le mananca, trebuie sa le dai.

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns (pentru Zamfir_Andreea_1990):

Draguta, vad ca esti nascuta'n 90.Sa inteleg ca pe tine te lasa rece un tip cu niste pectorali care se vad prin tricoul mulat? Sau un brand mare? Cine va pune pe voi femeile sa va aratait formele in public? Le aratati sa le vada barbati. PUNCT, numai incerca sa arunci pisica moarta in gradina vecinului.Traiesti in lume femeie, daca vrei sa fi goala du-te soro pe o insula de nudisti.Da nu iesi tu afara 90% dezbracata sa bagi in draci toti barbati, ca sigur te iau unu de sanii mai cu tupeu happy Cu putinel noroc, zbieri ca din gura de sarpe, de te taie frumos pe fata.Meritati asta cele care va imbracati provocator.Insemnate pe viata, pe fata ca in timpurile vechi precum sclavi.Nu realizezi? Nu am nimic cu o femeie DECENTA.O fustita pana la genunchi, un decolteu normal, dar deja ce trece de normele astea, cam se incadreaza la coarda laughing Deci domnisoara, mai incearca tu sa atati barbati, poate dai peste unu care te reguleaza bine si dupa te mai gandesti daca ai facut un gest frumos imbracandu'te ca si cand ai concura cu fetele de pe trotuar happy Nu ai si tu tata acasa? nu ti-a zis niciodata nimic?>

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Provocatoare e si o bluza care se muleaza pe sani daca fata e mai " dotata ". Ce sa facem, sa ne punem roba pe noi?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Liviu):

Cu alte cuvinte, faci si tu parte din categoria celor care nu-si pot tine pantalonii pe ei. La un psihiatru, ai fost?
In plus, pentru ca tot m-ai luminat cum sa ma imbrac, poate ma luminezi si cam ce ar insemna tinuta NEprovocatoare la barbati! Nu de alta, dar poate maine-poimaine se plange vreunu' ca l-au tras 7 tipe intr-un tufis si l-au facut posta.

| Liviu a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu imi pot tine pantaloni pe mine cand vad femei care nu isi pot tine hainele pe ele,destul de corect, nu? Psihiatru pentru ce? is destul de sanatos, bine, normal fiecare mai avem cate o pasarica pe creier, eu am 2 3 stoluri, dar asta nu e o problema.Problema e ca unele femei se imbraca prea provocator, si cand aud comentarii urate, se supara ca deh 'badarani'.Cat despre tinuta barbatilor, nu mi se pare ca merg cu ea doru leni sa o falfaie vantul.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

"ca la arabi unde tinuta provovatoare este intersisa, in paralel cu amputarea membrului din mijloc al violatorului."

Tinuta provocatoare? La arabi este interzisa orice alta tinuta decat cea impusa pe considerente religioase.

| Dandanache a răspuns (pentru Liviu):

"Personal, chiar bine le face celor care se imbraca provocator, chiar ele cer sa fie violate si punct"

Daca ti-as impartasi logica cancerizata de individ incapabil sa isi stapaneasca instinctele, personal as crede ca orice om care are o casa aratoasa sau o masina frumoasa se cere jefuit. In principiu, etalarea de orice fel ar trebui interzisa, pentru ca declanseaza tendinte criminale in randul unui sector subevoluat de populatie, care altfel ar ramane inactiv si nevinovat, nu-i asa?

"Era cumva pe atunci fuste scurte ca acum si decolteuri de le curg balele la profesori?"

Da, erau. La fel cum erau si in perioada interbelica. Si erau si violuri. Doar ca nu erau mediatizate ca in zilele noastre.

PS: Schimba-ti poza de profil, fratica. Te ceri sodomizat de toti baietii de la Rahova si punct.

Răspuns utilizator avertizat
| eXtremeAdy a răspuns (pentru remus1007):

Remus1007 Amice rolling on the floor) ma cam faci sa rad, esti putin amuzant, totusi rebeliunea sustinuta de tine e cam anarhica, adica tinde putin sa conduca la anarhie si asta nu e bine. E ilogic, cate cazuri de barbati violati (rolling on the floor)))) sunt in comparatie cu cazurile de femei violate? mai mult de cat atat ele au ceva mai multe zone intime decat noi, noi avem doar o parte, ele au cam doua si nu e prea normal sa ti le expui decat tot asa in anarhie. Eu personal nu va inteleg, voi tipati in gura mare pe buna dreptate de ce sunt violate femeile, dar pe proasta dreptate sustineti si faptul ca ele au dreptul sa umble goale pusca pe strada. Amice nu te supara, dar tu confuzi strada cu spitalul de nebuni desi ma indoiesc ca acolo s-ar permite asa ceva. O femeie te poate atrage si prin alte metode, nu prin spurcaciune, femeile au atuurile lor pentru a atrage un barbat nu trebuie sa recurga la astfel de zic eu anormalitati. O femeie care se imbraca decent e mai bine vazuta pe buna dreptate de societate decat de una care umbla goala pusca pe strada, aici e ceva normal ca societatea sa reactioneze asa pentru ca strada este un loc al bunului sim si al civlizatiei, asa trebuie sa fie si in primul rand pe strada trec si copii mici care vor fi si ei expusi la asemenea lucruri daca am ingadui asta. Asta inseamna normalitatea fie ca-ti place sau nu si nu inteleg de va folositi de cazul unei biete fete ca sa va promovati convingerile voastra anarhiste si lipsite de normal?

Răspuns utilizator avertizat
| Dandanache a răspuns (pentru eXtremeAdy):

Da, femeile care se imbraca intr-un anumit fel devin, asumat sau nu, obiectul prejudecatilor si tinta ironiilor/jignirilor. Asta nu ofera insa o derogare sa fie si violate. Pentru ca asta ar insemna cu adevarat anarhie, intelegi?