Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vad alta reclama de cacao pe TPU,mare si tare,de cum intru pe site. Vreau sa va intreb:
-Sunteti de acord cu o lege privind castrarea chimica a violatorilor? Stiu, raspunsurile vor fi DA 100%.
Dar sunteti de acord ca in paralel cu aceasta lege sa fie si legea de a purta haine neprovocatoare in locuri publice, exclus la plaja?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Ramon...inteleg perfect cum gandesti, ai dreptate oarecum...

Fiecare fata are demnitatea ei, unele au o demnitate un pic mai mica si de aceea se imbraca mai provocator. Totusi acesta nu mi se pare un motiv pentru care ele sa fie umilite in asa hal de catre acei indivizi.
O fata care pateste asa ceva este pur si simplu umilita, distrusa pentru toata viata...In ce sens? Daca a patit asa ceva atunci nu o sa poata trece niciodata peste asta, sa mai uite da, dar niciodata nu va uita tot.
Prieteni, rude, cunostinte, nimeni nu o va mai trata la fel ca inainte...
Iti dai seama cum s-ar simti o fata dupa ce ar fi fost tinuta fara voia ei de catre 7 obsedati si violata? 7 pe 1 Asta pare corect,nu gluma...O priveaza de libertate, ii iau respectul de sine, o aduc in depresie, o distrug, o marcheaza pe vecie ca fiind o nefericita victima a violatorilor care oricum o sa scape in cativa ani de inchisoare.

Nu conteaza cum se imbraca o fata... la piscina sau pe plaja de ce nu se intampla asa ceva? Pana la urma acolo unele nici nu au sutiene...nu ar fi mai normal ca acolo sa se intample asa ceva?
Eu unul sunt de parere ca obsedati sexual vor fi mereu, nu conteaza ce haine poarta fata, pana la urma tot imbracata este.
Eu unul cred ca o pedeapsa mai buna pentru acei violatori ar fi castrarea chimica a violatorilor cat si taierea mainilor. De ce? Pai au atins si cu mainile, nu? Daca ar scapa de inchisoare si ar fi castrati atunci cine stie ce ar face daca le-ar ramane mainile.
Este doar parerea mea.
Pare okay aceasta lege cu purtarea de haine neprovocatoare dar dupa parerea mea un obsedat adevarat este in stare sa priveasca si prin haine. (sa-si imagineze doar corpul acelei fete ) si sa recurga la viol deci nu mi se pare mare lucru.
Este doar parerea mea...Bafta!

146 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Este dreptul femeii de a purta ceea ce doreste atat timp cat nu afecteaza ceilalti oameni cu vestimentatia ei.La mare unde poarta doar sutien si chiloti nu le mai violeaza nimeni.
Pur si simplu atunci cand violezi o femeie ii iei toata demnitatea,o privezi de libertate, ii distrugi viitorul, mentalitatea, nu va mai fi niciodata la fel, iar cei ce fac asta nu merita numai castrare chimica ci si amputarea membrelor de la bazin in joshappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Foarte bine.Dar am intrebat daca sunteti de acord cu aceste legi in paralel.ca la arabi unde tinuta provovatoare este intersisa, in paralel cu amputarea membrului din mijloc al violatorului. Suntem o rasa constienta, dar printre noi sunt si bolnavi psihici nedepistati, care isi urmaresc victimele. Arabii cred ca acesti bolnav psihic care urmaresc victimele, nu vor mai fi asa atrase daca femeia nu ar mai purta tinuta provocatoare.la mare, e politie, bodyguarzi sau cum le spun.

| eXtremeAdy a răspuns:

In SUA, stat mai civlizat decat noi de altfel, da se practica si sterilizarea si eutanasia pentru faptele grav anti sociale si cred ca este un lucru bun, un violator are o stare animalica prin simplu fapt ca e violator, caci daca era dotat cu ratiune, ratiunea automat ii ingradea acest drept de a viola.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru eXtremeAdy):

Frumos raspuns.Mai astept si altele.happy

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt de acord pana intr-un punct.o vestimentatie sexy nu strica, dar cele lascive, fac barbatul sa-si piarda mintile si chiar ar trebui interzise.Iti iei fusta foarte scurta doar in pat cu barbatul tau, nu pe strada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Ahaaa,bun asa.Deci esti constient ce se poate intampla.Bine ar fi ca o revolutie moralaa fetelor sa impiedice violatorii. Deci una peste alta, o fusta scurta, pe langa frumusete este si o invitatie nu? Cei bolnavi, pentru ca un violator nu se poate numi un om sanatos, interpreteaza asta ca pe o invitatie.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciodata o femeie la locul ei care se imbraca in haine normale, nu iese dupa o anumita ora, nu se vopseste pe fata strident nu va fi violata.

Totusi femeile si barbatii sunt egali, nu ar trebui ca femeile sa traiasca mai prejos decat noi si au dreptul sa faca tot ce doresc fara sa le fie rupta pasarica sau spart funduletul fara voia lor.

NOname
| NOname a răspuns:

N-ai vrea şi pe copii să îmbrăcăm în saci, ca să nu-i ispitească pe pedofili?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur, sunt de acord. happy Cred ca o femeie care se imbraca provocator si este violata nu se mai poate numi ''victima''. Totusi, exista si fete sau femei care sunt violate chiar daca nu se imbraca sexy. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La o femeie vezi ceea ce vrea ea sa vezi, totusi daca vrea sa iti arate ca are niste picioare frumoase, sau un bust generos asta nu inseamna ca e o invitatie la viol. In orice caz o femeie trebuie convinsa nu fortata.

| Doub a răspuns:

"Sunteti de acord cu o lege privind castrarea chimica a violatorilor? Stiu, raspunsurile vor fi DA 100%."- De ce chimică şi nu fizică?

"Dar sunteti de acord ca in paralel cu aceasta lege sa fie si legea de a purta haine neprovocatoare in locuri publice, exclus la plaja?"- Nu neapărat. Fiecare femeie are dreptul să se îmbrace cum vrea, dacă se îmbracă prea provocator, e problema ei.

| Oxymorone a răspuns:

(Y) La asta nu s-au gandit, e buna intrebarea.winking

| mgtow a răspuns:

Ar trebui castrati sa se pise prin furtun la lighean toata noaptea laughing In legatura cu hainele mi-e indiferent doar multe merg fara chiloti pe ele vara ca sa nu le transpire lindicu

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Defineste "haine neprovocatoare"!
Te referi, cumva, la cearceafurile in care sunt infofolite musulmanele?
Pe de alta parte, barbatii chiar sunt o "specie" care nu-si poate controla unele instincte?
Cu alte cuvinte, ne intoarcem in Evul Mediu sau, poate, mai departe, tinand femeile inchise, infofolite si reducandu-le la statutul de vaci de prasila, la dispozitia barbatului, oricand si oricum are el chef.
Femeia nu are dreptul doar sa spuna NU? Sau barbatii nu cunosc semnificatia acestui cuvant?
Cred ca, paralel cu castrarea chimica a violatorilor, n-ar strica si o analiza psihiatrica serioasa, pentru ca, sincer, eu nu pot sa inteleg cum un om (presupus civilizat si educat), pur si simplu nu-si poate tine pantalonii pe el; cred ca undeva, ceva nu e in regula cu el si tare as vrea sa stiu ce anume.

| RAY a răspuns:

Add block, da sunt de acord, da sunt de acord, adica daca e cald cum sa te imbraci ca de iarna adica sa fie cat de cat ok

| Kettolix a răspuns:

Bai, fetele carora le plac fustele scurte si strampte de li se sugrume curu', decolteurile de li se vad jumatate de sani, pantalonii scurti ce acopera doar juma de buca, bustierele fara nimic ca asa e "feșăn" isi etaleaza singurul lucru la care cred ele ca sunt bune. A fii frumoase. Eh, nici 30% dintre ele sunt frumoase, dar exista cazuri. Totusi ce-i cert ele ne demonstreaza ca exista un motiv ca nu s-au nascut degeaba. Si ca sa isi arate si talentul de makeup-artist pe care nu il au, se dau cu o tona de machiaj care include fard, font de ten, creion de ochi, slipici, creion de buze, highlighter folosit gresit, etc si la final... Tobele va rog. Atat de mult font de ten de toate tipurile intins pe fata de zici ca si-a manjit fățău cu lut. Mie mi se par scarboase. Dar daca ar fi o lege sa nu le lase sa se expuna asa as zice ca sunt de acord, asa am sanse mai mici sa vomit cand ma plimb pe strada. ✌

| Kettolix a răspuns (pentru Kettolix):

Si aici nu ma refer la pantaloni scurti si bluze peste buric. Astea sunt okey, sunt haine de vara. Dar cand ajungi sa creada lumea ca porti bikini pe strada e deja rau.

| halogen001 a răspuns:

Nu stiu daca aceasta castrare chimica e eficienta - cred ca solutia corecta ar fi o pedeapsa obisnuita ca si pentru alte infractiuni similare cum e talharia si altele de acest gen.

Hainele oricat de provocatoare ar fi sau nu, fiecare trebuie sa stie ce face si sa raspunda pentru faptele lui. De exemplu, daca cineva intra intr-un magazin si ii place ceva, nu inseamna ca trebuie sa obtina acel ceva prin talharie sau alte mijloace incorecte.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu.Sunt de acord ca legea sa fie modificata astfel incat sa te afli in legitima aparare si cand cineva manifesta un comportament amenintator/infricosator fata de tine, nu sa astepti pana se intampla ceva ca sa ai dreptul sa te aperi.Asa se rezolva chestiile astea, nu ducandu-te spre totalitarism deoarece este posibil sa ai nevoie de un alt Maior la SRI.Voi va vedeti ce discutati aici? Duceti-va la un centru de recurare ISIS.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Bravo,bun raspuns.Un violator priveste si prin haine. Ce au facut cei 7 e dinaite gandit.(din cauza caldurii am un lapsus si nu gasesc cuvantul) Ei nu pot fi considerate persoane bolnave sa scape cu ceva tratament in nu stiu ce psihiatrie. Pedapsa or va veni, mai devreme sau mai tarziu.Nu sunt scapati.
La plaja sau bazin e populatie,violatorii nu se baga acolo, ci urmaresc persoana.Un bolnav psihic violator, urmareste zile, saptamani chiar luni pana sa atace. Ce au facut astia a fost doar un impuls, al razbunarii din partea fostului iubit...fitze de baieti fara frica etc etc. Nah, am gasit pe un site ca la moldoveni, incepand de azi se aplica castrarea chimica pentru astfel de fapte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Wehrmacht):

Nu prea inteleg, deci sa fie o lege de autoaparare? In cazul unui viol, pac ii infigi un cutit in gat si gata? Nu vad cum se poate apara o femeie in fata a mutor violatori si chiar a unuia singur. Dupa ce il loveste pana scapa sa dovedeasca si ca a vrut sa foie violata.plus de asta am purta cu noi diferite obiecte de autoaparare sau chiar sa aplicam metode de autoaparare in cazuri din astea dar trebuie dovedit incercarea de viol sau cum se zice.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur sa aud ca se aplica macar la moldoveni aceasta pedeapsa necesara.
Cu ocazia asta am retinut si niste detalii noi legate de acel incident.
Cine stie,daca da rezultate aceasta pedeapsa la ei poate ca o s-o introduca si la noi, in Romania.

Ai dreptate, a fost razbunare...dar totusi, sa te duci la tribunal, sa privesti fata pe care ai distrus-o fix in ochi si sa nu-ti fie catusi de putin jena...
Nu stiam ca fostul ei iubit era printre violatori.

Si eu iti multumesc!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai nene, vara cu bluze subtiri dar da-n pielea calului nu o mula sa tise vada sfarcurile.In primul rand nu e moral ma.Hai sa imi fac si eu o pereche de pantaloni scurti cu buzunar in fata, ce zici? Cand se scoala chestia sa stea asa misto sculata la mare.Ca doar si fetele au voie sa isi bage doar o ata printre buze la mare si sa zica ca e imbracata. Aia e nesimtire ma sa stii de la mine.Plus ca e o invitatie destul mare. Nu trebuie sa o vada decat un pervers bolnav si gata violul la lumina lunii. Inainte sa stii ca erau costume de plaja diferite de acum.Eh dreptul femeii si protectia ei, le dezbraca de tot, la mare sau oriunde. Nu te imbraci ca iarna dar nu mula tricoul in asa hal.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate man

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Isi dau ei cu capul de pereti, fii linistit, numai ca judecatorii le-au dat liber, cercetare in libertate.In timpul asta e urmarire, se asculta telefoane, internet etc etc.Un simplu divort dureaza ceva timp darmite un viol in 7.Noi vrem pedeapsa a doua zi, dar nu e asa, trebuie cercetati bine, fiecare cu partea lor de greseala, chiar si fata daca a gresit sau mintit ceva.Pentru ca au fost cazuri cand s-a pedepsit nevinovati, pac, la minut, in cateva zile infundase puscaria.Si iar a fost circ pe net, ca nu s-a judecat cat si cum trebuie.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat...poate ca unii dintre aceia 7 nici macar nu i-au facut ceva anume fetei, poate ca ei doar s-au uitat sau au tinut-o in timp ce restul au facut treaba ...cine stie?

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce nesimţiţi sunt şi bebeluşii ăia de umblă în fundul gol sau în haine mulate ori transparente. Nu ştiu şi ei că este o invitaţie la viol?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Vorbim de femei aici draga mea.big grin unt si pedofili stai calma. Care desigur ca sunt sariti de pe fix, bolnavi psihic. Bebelusii nu intra in categoria nesimtiti pentru ca nu ei se imbraca asa. Realitatea este ca daca lasi si un bebelus in pielea goala, si ei sunt victime.Sunt destul de multe tipuri de animale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Asta vreau sa spun.ca nimeni nu stie filmul decat ei si fata.E cuvantul lor impotriva cuvantului ei.ea daca a spus ca a fost violata pana la lesin ...trebuie sa demonstreze. Mai lasam u pic sa curga timpul,ascutlam niste telefoane,mesaje,cahturi si altele si cineve,poate ei poate ea, va scapa adevarul. Cei urmariti de DNA sau alte autorittiau fost urmariti mult timp paan sa infunde ppuscaria, nu i-a bagat imediat la parnaie din cuvantul unuia sau altuia, pac, imediat.gata asta-i vinovatul. Trebuie urmariti. odata si odata se va face o egatura intre ce se vb la telefon ce au vorbit inainte,, daca fata a fost de acord cu doi si in timpul actului au mai venit 5 ...scuza=ma dar nu mai poti spune ca a refuzat. E o chestie si aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La puscarie cu tine.Violezi site-ul. laughing