Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vad alta reclama de cacao pe TPU,mare si tare,de cum intru pe site. Vreau sa va intreb:
-Sunteti de acord cu o lege privind castrarea chimica a violatorilor? Stiu, raspunsurile vor fi DA 100%.
Dar sunteti de acord ca in paralel cu aceasta lege sa fie si legea de a purta haine neprovocatoare in locuri publice, exclus la plaja?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Ramon...inteleg perfect cum gandesti, ai dreptate oarecum...

Fiecare fata are demnitatea ei, unele au o demnitate un pic mai mica si de aceea se imbraca mai provocator. Totusi acesta nu mi se pare un motiv pentru care ele sa fie umilite in asa hal de catre acei indivizi.
O fata care pateste asa ceva este pur si simplu umilita, distrusa pentru toata viata...In ce sens? Daca a patit asa ceva atunci nu o sa poata trece niciodata peste asta, sa mai uite da, dar niciodata nu va uita tot.
Prieteni, rude, cunostinte, nimeni nu o va mai trata la fel ca inainte...
Iti dai seama cum s-ar simti o fata dupa ce ar fi fost tinuta fara voia ei de catre 7 obsedati si violata? 7 pe 1 Asta pare corect,nu gluma...O priveaza de libertate, ii iau respectul de sine, o aduc in depresie, o distrug, o marcheaza pe vecie ca fiind o nefericita victima a violatorilor care oricum o sa scape in cativa ani de inchisoare.

Nu conteaza cum se imbraca o fata... la piscina sau pe plaja de ce nu se intampla asa ceva? Pana la urma acolo unele nici nu au sutiene...nu ar fi mai normal ca acolo sa se intample asa ceva?
Eu unul sunt de parere ca obsedati sexual vor fi mereu, nu conteaza ce haine poarta fata, pana la urma tot imbracata este.
Eu unul cred ca o pedeapsa mai buna pentru acei violatori ar fi castrarea chimica a violatorilor cat si taierea mainilor. De ce? Pai au atins si cu mainile, nu? Daca ar scapa de inchisoare si ar fi castrati atunci cine stie ce ar face daca le-ar ramane mainile.
Este doar parerea mea.
Pare okay aceasta lege cu purtarea de haine neprovocatoare dar dupa parerea mea un obsedat adevarat este in stare sa priveasca si prin haine. (sa-si imagineze doar corpul acelei fete ) si sa recurga la viol deci nu mi se pare mare lucru.
Este doar parerea mea...Bafta!

146 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Http://www.tpu.ro/......-alor-mei/

Parintii nici macar nu se intereseaza de sanatatea copilului.Trebuie musai sa le zica el. Ai un copil, zilnic il intrebi de sanatate.Esti constient ca poate avea o problema mai finuta.Stai de vorba cu el, fii prietenul lui sa se poata spovedi tie cand are o problema de acest gen.Dar sigur parintii acelui copil, nu dau doi bani domle. Explicai si de ce nu e bine sa poarta vestimentatie vai de mama ei, explica-i ce e bine si ce e rau.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti incurabil şi tu.
Demult nu am văzut la un loc atâtea sofisme, generalizări tembele şi prejudecăţi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Vezi acum, de la oameni cu scaun la cap, sau nu stii de zicala asta? Legea morala e mai presus de orice lege.Bagati-va mintile in cap ca lumea nu e asa cum crezi tu. Va uita-ti orea mult la tv.Va arata el nenena Ceausescu ce vestimentatie sa purtati. Vrei democratie si libertate? Atunci accepta si rahatul cu care vine democratia. Ai recomandat intrebarea in speranta ca multi iti vor da tie dreptate, insa nu toti sunt de acord cu tine.Sunt niste comentarii aici foarte intelepte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

Bagati bine la cap ca un violator bolnav nu se uita la lege sau la nu stiu ce derogari.Va dau un lik sa vedeti una din foarte multele fete lipsite de constiinta, educatie si inca vreo suta din astea. Mesajele din pozele postate de ea e clar pentru violatori de meserie.

https://www.facebook.com/poppy.black.7921

Nu mai spun ca facebook-ul e un loc public.Acolo sunt copii, parinti, violatori si betivi, intr-un cuvant mai toata populatia de pe planeta. Pentru astfel de conturi nu exista lege. Dar exista legea morala baieti.Nu suntem la mare aici si nici in vreun club de femei usoare.

As invita-o si pe NoName sa isi spuna parerea dar cred ca are un fix cum barbatii sa-si tina pantalonii pe ei.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti mai grav decât păreai...

Nu aş recomanda în veci aşa o mizerie.

Răspuns utilizator avertizat
| Kyılε a răspuns:

Chestia cu imbracamintea tine de demnitatea oricarei persoane. Cei 7 ani de acasa lipsesc cu desavarsire! Needucatul se va simti dupa ce se vor lua masuri, nu dupa ce se comit violuri...
Si in legatura cu violatorii, mi-as dori sa se acorde timp si pentru o lege serioasa, cum ar fi castrarea chimica!

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daia exista foarte multe violuri, pentru femeile inguste la minte, se imbraca foarte provocator. Daca o cauti, o primesti.Numai o cu*va se imbraca cu sanii iesiti pe afara, si cu fundu jumate gol.Acum gandeste tu, te poti imbraca cum vrei, dar nu sa ispitesti duduie happy ca ti-o da unu in toate gaurile de te descentreaza mai rau decat o bicicleta uzata, si dupa vi si te plangi pe forumuri, si mai intrebi de ce politia nu isi face datoria.De asta happy ca sunt multe penale care se cred cuminti si se imbraca aiurea.Zi faina sa ai si ai grija ce porti happy Te imbraci cum vrei tu, o iei adanc cum vrea violatoru, easy.Tre sa realizezi sunt fel si fel de nebuni.Eu personal ma doare'n 14, incerc vad ca nu vrea o dau dracu, da vine altu care nu renunta.Sa te vad pe une scosi camasa cand te-o inghesui si eu umbla mainile pe tot corpu tau happy

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.facebook.com/......095506175/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru remus1007):

Nu eu sau tu.Ci unul bolnav care o urmareste, care face laba zilnic cand se uita la ea. Odata se satura de manuela si se duce la ea. Nu noi, oameni normali.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nu pot vedea link-ul. Nu am voie sau nue disponibil momentan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Tine-ti observatiile pentru tine mai fato.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca un proiect de lege ar sustine instituirea unui control vestimentar pe considerente temeinice (pe care acum nu mi le pot imagina), as sustine legea. Cu siguranta legea nu ar putea fi construita pe temeiuri religioase (chiar daca Biserica inca are normative vestimentare, mai ales in incintele religioase), deoarece suntem intr-un stat laic, si nici pe fantezii ilariante de genul: sa nu starneasca instinctele sexuale masculine. O lege care pleaca de la un asemenea argument o gasesti in propunerile vreunor idealisti rupti de prezent sau in vreun film cu Sascha Baron Cohen. Dincolo de argumentatia comica, nu ar avea nici efect. Violatorii isi aleg femeile de cele mai multe ori in mod intamplator, in functie de proximitate si oportunitate (singure, intuneric, zona retrasa), nu le urmaresc prin oras pe alea mai dezbracate. In al doilea rand, violatorii isi obtin excitarea tocmai din actul agresiunii si dezbracarii, nu din contemplarea unor tipese sumar imbracate. Fata violata de la Vaslui iesea de la scoala, asadar sigur nu era cu chilotii in fund. Si ar fi fost siluita si daca era imbracata intr-un sac, deoarece violatorii erau in cautarea unei oportunitati, nu a vreunei  Miss Strand. In societatea islamica, femeile, desi acoperite, sunt abuzate cu regularitate. De ce?

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ai-decent/

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Din fericire, majoritatea nu e la fel de sucită ca tine, deci există totuşi speranţa şi pentru România...

http://i.imgur.com/6FLkIVZ.png

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Ce vrei sa spui cu link-ul asta? Nu ma enerva, lasa-ma asa cum sunt sucit.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da, ştiu, că altfel sari la bătaie. :))

Ameninţându-mă cu bătaia şi oase rupte nu eşti cu mult mai bun decât un violator, salbaticule. :P

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Şi una, şi alta e VIOLenţa fizică şi se pedepseşte prin lege.
Asta aşa, ca să ştii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nu iti gasesc comantariul, mai scrie odata.

| AndreuTzuAllan a răspuns:

Da, eu sunt de acord cu legea privind castrarea chimica, iar legea cu hainele mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu aveai probleme daca aveai Dacia rolling on the floor

| lastOne a răspuns:

Eu am reactionat la raspunsul tau, sincer credeam ca esti inca un pusti teribilist care la fel ca multi altii afiseaza o totala lipsa de respect pentru femei si am simtit nevoia sa ripostez verbal.

Din pacate ai venit incins si mi-ai urat de bine prin intermediul mamei cu un vocabular care iti face un deserviciu, mai ales ca esti la varsta la care ar trebui sa fii un exemplu pentru cei tineri.

Intre timp am recitit tot threadul si da, tind sa iti dau dreptate, femeile ar trebui sa fie mai constiente la ce riscuri se expun. Insa mai exista si reversul medaliei, Benjamin Franklin a zis: "Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one." O sa traduc, sper sa nu jignesc pe nimeni: "Cei care renunta la libertati de dragul securitatii, nu or sa aiba si nici nu merita nici una nici alta".

| Interfectorem a răspuns:

Pe el o să-l doară cam o lună, pe femeie cam toată viața.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lastOne):

Am fost provocat. urmareste toate raspunsurile mele, desi maoritatea au fost sterse de adminii smecheri, raspunsuri care nu se abat de la regulament si o sa vezi ca nu am jignit pe nimeni..Am o varsta cum spui, dar asta nu inseamna ca ma poti enerva si eu sa stau ca vaca la muls. Ma bucur ca esti de acord ca omul se expune unor riscuri, viol sau nu.Cineva mai sus sau in alta postare spunea: Daca soferul e constient ca a da cu masina peste un pieton face puscarie, asta nu inseamna ca dna Noname poate sa mearga pe mijlocul strazii si nu pe trotuar unde este in siguranta. In speranta ca imi ierti greselile de tastare si ce am scris mai sus iti doresc o zi buna.

Recitesc comentariul tau.happy Nu am venit incins, eu am pus o intrebare destu de calm si se putea raspunde normal, am mai scris.Camd ai venit tu cu observtii eram deja la 100 de grade. pa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu propun ca la barbati sa li se taie stromegul iar la femei sa li se cauterizeze gogoasa :-> Asa, scapam si de suprapopularea planetei si de violuri. Lege 2 in 1.

| pilaf a răspuns:

Prietene, dar o lege care să interzică bărbaților același lucru, pe când? Că imediat cum vine vara, numai ce vezi o mulțime de oameni fără tricouri pe ei, cu burțile la vedere. Chestia cu hainele neprovocatoare ține de fiecare. Acum mai lipsește să spunem că bietul hoț a furat fiindcă a văzut portofelul. Etc...

| Fatamuntilor a răspuns:

Ei,bravo domnule anonim (ramon_ vad ca ti-ai sters intrebarea
Dai dovada de lasitate...
Eu ma abtin cu legea privind castrea chimica (poate doar cu acordul scris al violatorului.Nici cu inchisoarea nu as fi de acord pentru ca puscariasi sunt intretinuti din bani publici.Se intampla uneori sa fie gratiati pe buna purtare.Astia o duc mai bine decat unii romani pentru au masa si casa.Atata doar ca sunt lipsiti de libertate
Munca pe timpul detentiei...

Ce intelegi tu Ramon prin neprovocatoare? Daca o femeiei ise noaptea de la servici, fusta deaspura genuchilor (sa zicem o palma), bluza fara decolteu, este totusi vilolata?
Sau femeile islamice desi sunt imbracate din cap pana in picioare sunt violate

Sau o copila de 14 -15 care este abuzata de catre rude? Sau profesori care isi agreseza elevele?
Sau violul intre soti?

Sa fie clar...Nu hainele fac pe un violator sa treaca la fapte.

Aici nu tine cu amentintari/Educatia o dai copilului tau si atat.
Iar sfaturi atunci cand se cer!