| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU am fost azi la OLAV dar local si sunt foarte stresat, am găsit baremul pe net și am văzut ca la subiectul 1 am greșit un ex si la subiectul 2 la fel deci am minus 1 pct so maxim 9 pot lua îmi este atât de frica, îmi puteți spune punctajul minim? Nu am găsit nicăieri. Îmi este atât de frica am tăiat destul de multicel și nu vreau sa îmi scadă pentru asta, dacă am scris tot și cred ca destul de bine dar am uitat o virgula îmi va depuncta mult? Știu ca am scris mult dar îmi este frica chiar vreau sa iau

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca ai gresit deja 2 subiecte poti avea mai multe puncte in minus, depinde cu cat este punctat fiecare subiect.
la momentul asta este maxim 8 ...ca ai deja 2 subiecte gresite

| Anonim8789 explică (pentru Violleta2022):

Nu am 2 subiecte greșite la fiecare primele 2 subiecte am câte un exercițiu greșit cu am greist tot subiectul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim8789):

Pai fiecare exercitiu gresit se depuncteaza cu cate 1 punct, deci ai deja -2 puncte.

| Anonim8789 explică (pentru Violleta2022):

De fapt se depunctează cu 0, 5 pct fiecare din 100 dar apreciez ca ma stresezi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim8789):

Am vazut acum ca esti abia clasa a IX-a, deci copil, inca imatur, de aici si raspunsurile tale acide, fiindca esti inca incapabila sa accepti realitatea.

| Anonim8789 explică (pentru Violleta2022):

Da sunt copil și da sunt a 9 dar dacă țin eu bine minte eu am dat olimpiada nu dumneavoastră. La primele 2 subiecte fiecare propozitie/exercițiu bun valora 0, 5 pct, am greșit 2 deci 1 pct. 100 - 1 =99 nici gând 80

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim8789):

Eu zic sa lasi gura mai mica si sa mergi sa dormi, ca la anisorii tai este important sa te odihensti, nu sa stai noapte pe forumuri si sa comentezi aiurea.
Vei vedea tu ce nota vei primi la olimpiada, in doar cateva zile.

| Anonim8789 explică (pentru Violleta2022):

Aveți dreptate și pentru ca sunteți mai în vârstă decât mine va respect părerea, credeți-mă când va spun ca nu vreau sa arat lipsa de educație dar sunt stresat și faptul ca ma-ti stresat puțin mai tare când ați spus că e maxim 8 "i lost it".

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim8789):

Stresul ti-l induci singura prin oboseala creierului, fiindca in loc sa dormi la ora asta tarzie, tu alegi sa te certi cu noi, pe forumuri.
Nu te ajuta cu nimic sa comentezi aiurea, ca ai pierdut juma de punct sau 1 punct, nu are nici o relevanta acum, fiindca examenul a fost, s-a terminat si nu mai poate fi schimbat.