| irinuk28 a întrebat:

Ce cântăreți/trupe din România și de peste hotare, preferați?
Faceți un top 10(5-5) atât de aici cât și de dincolo!
Ce părere aveți de cântăreții români?

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nico/Andra/Monica Anghel/Luminita Anghel/Paula Seling/Whitney Houston/Celine Dion

Holograf/Proconsul/Provincialii/Nicu Novac/Marcel Pacel...
Sunt cei pe care ii ascult si nu numai.
O seara bunahappy

| AirănMeidăn a răspuns:

Romani:
1 Coma
2 Alternosfera
3 Cargo
4 Vita de vie
5 Luna amara

Din afara tarii:
1 Iron Maiden
2 Sonata Arctica
3 Led Zeppelin
4 Slayer
5 Korpiklaani

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Din tara
1. Andra
2. Adda
3. Marius Moga
4. Alina Eremia
5. 3 Sud Est

Din alte tari
1. 5 SOS
2. 1D
3. Metallica
4. Katy Perry
5. Bon Jovi; Queen

| TrialByFire a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Imi spui te rog frumos ce cauta homalaii aia de la 1D si 5SOS pe langa Bon Jovi, Queen si Metallica?

| 1DeadMemories a răspuns (pentru TrialByFire):

Am avut curiozitatea sa vad pe cine faci homalai, nu stiam prescurtarile alea. Mare greseala am facut laughing))

| irinuk28 explică (pentru TrialByFire):

Dar ce te deranjează pe tine? Dacă nu ai un răspuns pentru întrebarea mea și ești unul din aceia care ne critică gusturile muzicale, adică 'hater', mai bine te-ai apuca să ștergi răspunsul.
"Homalăii" ăștia de care vorbești, pentru unii sunt mai presus decât Bon Jovi și Metallica și eu mă număr printre ei!
http://i.imgur.com/mNKPOgg.jpg
http://imgur.com/JsPcCnn
So please haters, JUST SHUT THE F*CK UP!

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru TrialByFire):

Sunt gusturile mele, da? Daca ai chef sa comentezi, sa știi ca ma doare undeva si nici acolo de părerea ta.

| irinuk28 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Draga mea, nu te mai complica cu oameni de genul! Sunt loser și nu o să înțeleagă niciodată cu adevărat gusturile noastre sau motivele gusturilor noastre muzicale. Nu-i lasă orgoliul!

| TrialByFire a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Daca tu afirmi ca acestea sunt gusturile tale in materie muzicala, atunci exista doua variante.

Prima ar fi ca tu chiar asculti toti artistii mentionati de tine, dar nu poti face diferenta dintre muzica de proasta calitate si anume 5SOS si 1D si muzica buna si anume Metallica, Bon Jovi si Queen.

A doua varianta este cea ca tu asculti doar 5SOS si 1D si pe langa aia mai asculti din cand in cand cate o melodie sau doua(maxim) de la ceilalti artisti si te-ai gandit sa ii arunci acolo in lista ta doar pentru ca ai auzit de ei.

Cand vei creste mai mare sper sa realizezi diferanta dintre artistii adevarati si acei copilasi care se joaca de-a muzica(castigand ce-i drept o caruta de bani).

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru TrialByFire):

Știi ceva? Nu ma mai contrazic cu tine! N-are niciun rost! Crezi ce vrei, eu stiu mai bine ca oricine care-i adevărul! Comentează in continuare, mie nu îmi pasa

| Sociopat a răspuns:

Tool, A Perfect Circle, Puscifer
Gojira
Judas Priest
Pearl Jam

| mODIN a răspuns:

Romania:
1.Dordeduh
2.Trooper
3.9.7 Richter
4. Bucovina
5.Negura Bunget

Strainatate:
1. Darkthrone
2.Cannibal Corpse
3.Summoning
4.Slayer
5.Suicidal Angels

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din Romania nu ascult nimic.
De peste hotare:
Skillet,SOAD,Red,Framing Hanley si lista ar mai continua cu AA, BMTH, Linkin Park, Scorpions, dar am voie doar 5 sad.

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Nu e o regulă!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Okwinking

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu prea ascult romani, nu-mi plac.
Ma stradui sa pun ceva care sa-ti atraga atentia.Plus o recomandare muzicala.
OneRepublic - Counting Stars
Imagine Dragons - Demons
Three Days Grace - Pain
Seether feat. Amy Lee - Broken
Radiohead - Creep

| Katherine20 a răspuns:

De la noi :
1.Andra
2.Smiley
3.Antonia
4.Sore
5.Inna etc

Din afară :
1.Selena Gomez
2.One Direction
3.Demi Lovato
4. Avril Lavigne
5.Lana Del Rey etc

Cântăreții români, au o voce destul de bună(majoritatea) dar unele melodii sunt cam fără sens. big grin