| spiridus25 a întrebat:

Cine imi spune si mie cate o melodie care te emotioneaza sau te face sa plangi(melodia sau versurile, nu videoclipul sa te emotioneze)?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Melodii care pe mine ma emotioneaza profund, ma fac sa plang si sa fiu nostalgica:
Dan Spataru-"In randul patru"
Stela Enache-"Ani de liceu"
Madalina Manole- "Stai langa mine, mama"
Stefan Hrusca-"Ruga pentru parinti"

11 răspunsuri:
| Alrawan a răspuns:

Raku - Dedicat lor
Betty Blue - Acolo sus
DJ Aligator - Close to you
Cosy - Doar eu şi cu tine happy

| LoveSleep a răspuns:

Melodia respectiva te emoționează deoarece asociezi niște lucruri cu ea, îți amintește de ceva, te face să simți ceva, te regasești, etc.
Deci, o melodie care pe mine "ma face sa plang", pe tine n-o sa te faca niciodata, crede-mă.

| Coquinne a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu e chiar asa.
nu ai dat niciodata peste o melodie al carei instrumental iti pune nodu in gat?

| Seba2013 a răspuns:

Acuma imi amintesc de doua.
Christina Aguilera - Hurt
https://www.youtube.com/watch?v=wwCykGDEp7M

Michael Jackson - Earth Song
https://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=5CdVeZgEewY

chiar daca nu te omori cu genul asta de muzica, ascult-o macar o data

| spiridus25 explică (pentru anonim_4396):

Itii multumesc ca mi-ai aratat un gen de muzica pe care nu il stiam dar care s-ar putea sa imi placa.Recunosc ca piesa sugerata de tine e frumoasa, chiar imi place.Prin intrebarile pe care le postez incerc sa caut genuri de muzica care merita ascultate diferite de ceea ce se difuzeaza la radio si tv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru spiridus25):

La tv se da mereu ceva care sa multumeasca turma de oi. Ba manale de prost gust sau melodii cu femei care isi arata fundul si atat. De aia nu ma uit de ani buni la tv, orice ar fi muzica sau altceva, nu prea ai ce sa vezi.

Cand te plictisesti, ai de ales de aici ce vrei. Mereu ascult la sala acest video intreg

https://www.youtube.com/watch?v=jiwuQ6UHMQg

| Coquinne a răspuns:

Https://youtu.be/n7PVhQPaFNY?t=30s

Oh, Miguel, tu eres la motiva que todos los mujeres dejando Jose Armando.

| Cossmo a răspuns:

Andrei Ionita -canta cucu'(x factor)

| Denisica-gabriela_Petrache_1977 a răspuns:

Bety Salam - Acolo sus