| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am o intrebare... Astazi cand ma jucam afara am observat ca mi s-a rupt cruciulita de la gat,pe orizontal, adica partea mai lunga de jos era rupta. Ce insemna asta? Eu m-am gandit la picioarele mele ca ar fi in pericol. Vreau un raspuns urgent! (sunt de religie crestin-ortodoxa) :s

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Amuzantă superstiţie. : ))
Stai liniştit(ă), înseamnă cel mult că a expirat termenul de garanţie al cruciuliţei.hee hee

| AragorN88 a răspuns (pentru NOname):

Upgrade to Cruciulita v2 pentru o protejare mai buna de demoni, moroi si alte creaturi supernaturale. Azi cu 30% reducere, si daca comanzi in primele 24 de ore primesti si 2l de apa sfintita. Atentie, oferta limitata!

| NOname a răspuns (pentru AragorN88):

Nu, mersi. Dar dacă eşti interesat (să-ţi extinzi biznesul poate), mă ofer să-ţi sfinţesc câteva bazine şi robinete de apă - contra cost, of course -, iar ca bonus, îţi sfinţesc usturoiul, să ţină vampirii la distanţă.hee hee

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se întâmplă nimic, materialul din care a fost făcut a cedat.
Pa, pa.

| sublime89 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Esti doar superstitioasa. Ai rupt-o cumva fara sa-ti dai seama. S-a rupt asa cum se rupe orice lantisor sau bratara sau orice altceva. Conteaza materialul din care e facuta.

| Blonyx a răspuns (pentru sublime89):

Era facuta din piatra adusa de la Jerusalem, si am cumparat-o de la manastire big grin

| sublime89 a răspuns (pentru Blonyx):

Bun, asta nu inseamna ca nu se poate rupe.

| William a răspuns (pentru Blonyx):

Inseamna doar ca piatra e de proasta calitate. Cumpara-ti o cruciulita de metal.

| Blonyx a răspuns (pentru sublime89):

Exact happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa-ti cumperi alt medalion.

| Deaad a răspuns:

Cum naiba sa iti fie picioarele in pericol daca ti se rupe o cruce de la gat? Wtf!
Zic ca te sperii asa, din orice.Se mai rup si ele, crucile.
Doar nu crezi ca vreun demon a rupt-o, nu? Asta crezi? Te informez ca nu exista demoni.Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma gandesc daca mi s-a stricat vreodata o cruce. nu am avut pana in adolescenta cand am primit un fel de preacher's cross. magnific.
pana la urma crucea este un instrument de tortura. daca mi-as pune-o as avea senzatia full of meaning ca mi se poate intampla orice.

| angus35 a răspuns:

Oamenii poarta cruce la gat pentru ca ei cred ca le va aduce noroc. Oricum, crucea in sine nu are nicio valoare si nu poate avea vreo valoare.Stai linistita si nu te ingrijara cu privire la picioarele tale ca sunt in regula.