| Alysée a întrebat:

Cum a ajutat venirea lui Isus omenirea?

6 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Pai intr-un final a dus la distrugerea unor civilizatii ce incurajau cercetarea stiintifica si libertatea si a adus la putere bisreica ce ne-a tinut o mie de ani intr-un ev mediu intunecat. A dus prostia si supunerea oarba la putere.
Asa numita venire a lui Isus a reprezentat o frana in dezvoltarea civilizatiei.

| Shinto a răspuns:

Pai,dupa cum observi din raspunsurile celorlalti, depinde tare mult de cat au vrut sa fie ajutati.

| negru30 a răspuns:

Citeste si tu o data Biblia- Testamentul Nou - nu o sa-ti para rau

| CosmicKarma a răspuns:

A adus-o în stare de prostie, a adus-o în situaţia de a nu-şi mai pune întrebări şi de a evita, astfel, cunoaşterea propriei persoane.

| Cristian97 a răspuns:

Nu ca ar fi un raspuns dar se scrie cu doi de ii adica Iisus

| coimicoi a răspuns:

Nu o sa ajute...