| Toluk19 a întrebat:

Cum a aparut viata prin revolutie sau creatie ?

Răspuns Câştigător
| Jenny23 a răspuns:

Prin creatie... totul este foarte perfect in jurul nostru...

111 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Evident ca prin creatie!

| Alexintunecatul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca erai aici azi noapte sa vezi cat era de redus baietelul ala...cred ca nu rezistaitongue

| Toluk19 explică:

Varsta Pamantului este de 6000 de ani. Dovezi, Explicatii, Teorii ale Procesului de Creatie. Puneti la cautare in youtube.
Si nu numai sunt si intrebari logice si de evolutie si creatie!
Cuvintele Lui Dumnezeu nu s-a schimbat!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Evolutie nu revolutie baaaa

| trolololo a răspuns (pentru Toluk19):

Ala e genul de om care face bani de pe spinarea fraierilor. "Peiz tu lord".

| Inferno a răspuns:

1 Cum adica revolutie? Tu sti ce e aia o revolutie?
Poate ai vrut sa spui Evolutie.
Dar cum sa apara viata prin evolutie?
Tu sti ce e aia evolutie?

| Inferno a răspuns (pentru Inferno):

Cu 2 "i"

| muffy1 a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Nu nu cred in dzeu. da, nu inteleg faza cu perfectiunea, da, binenteles ca totul are adn, si cand vom intalni viata pe alte planete si viata aia va avea un adn, care va fi total diferit de a nostru, bine viata pe baza de carbon, ca viata pe baza de siliciu din cate am inteles nu are adn.
dar lasand asta ca nu e obligatoriu adn-ul, nu inteleg chestia cu perfectiunea, ce intelegi tu prin cuvantul ala, eu cand ma gandesc la perfect, ceva perfect, cum e adn-ul de car ezici, inseamna ca a ajuns in stadiul unde nu mai ai ce imbunatati, stadiul final, nu se mai schimba nimic, dar cum nu e asa, si adn-ul din corpul tau, a meu, al tuturor oamenilor sufera cam 10 mii de mutatii si schimbari pe parcursul vietii, probabil tu te referi la altceva prin perfectiune, te rog sa explici.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru muffy1):

Ti-am mai zis de 2 ori azi noapte...ma mai repet o data si daca nu intelegi nici acum imi dau foctongue:ma refer la perfectiune codul dupa care suntem creeati, totul este la locul lui si fiecare are rolul lui in Univers:de ce nu ai inima in cap si substanta cenusie in picior? de ce plantele se opresc din crestere dupa un timp? totul este foarte bine programat.acum intelegi?

| muffy1 a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Asta am inteles de aseara, da, nu vad logica, ce legatura are asta? acem ce spui tu pentru ca suntem primate, daca eram moluste era altfel, aaaaaa, acum ma prind, poate gresesc, dar tu nu crezi in evolutie nu e asa? mi se paruse aseara ca o intelegi, si de asta nu vedeam de ce tot spui de perfectiune, si ce ai zis acum, ma gandeam ca da, crezi in o forta superioara, dar crezi si in evolutie cum o fac multi crestini, dar ce ai spus acum contrazice clar evolutia, si se traduce prin a crede ca am fost creati direct in forma asta. e posibilitatea sa ma insel, dar nu cred, pentru ca argumentul cu foarte bine programat exista doar in limbaj la creationisti, si nu mi s-a parut ca ai fi unul. na, foarte bine, crezi in ce vrei, nu te obliga nimeni sa crezi in evolutie.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru muffy1):

Aleluia...in sfarsit ne-am inteles.amin

| Toluk19 explică:

Totul a fost creat uitati-va in jur cit e de frumos aranjat totul la locul lui!
Sau evolutie sau creatie? Una din ele este gresita! Si normal ca evolutia este gresita!

| muffy1 a răspuns (pentru Alexintunecatul):

Mda, chiar speram sa nu fi unu din aia. macar zi ca nu crezi ca pamantul are 6000 de ani, nu am discutat despre asa ceva, asta care a pus intrebarea are probleme grave, miliarde de ani e inimaginabil pentru mintea lui redusa, da poate tu esti totusi cu picioarele pe pamant, ai spus ca intelegi cat de cat stiinta, spune-mi ca nu crezi chiar toate chestiile inventate de creationisti.

| Toluk19 explică:

Oameni buni o intrebare!?
Luna se indeparteaza de pamint? daca da, de cit timp se indearteaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Evident? De ce? Poti proba afirmatia ta cu argumente solide?

| Alexintunecatul a răspuns (pentru muffy1):

Fac o facultate deci.cred ca macar atat stiu ca terra nu are 6000 de anitongue

| ateu123 a răspuns:

Prin revolutie nu o aparut nimic decat persoane ca tine dupa revolutia din 89, voata o aparut sub forma de microbii si virusi uni spun ca in ocean alti ca in balti pe uscat nu asta e important, important e faptul ca 1 meteoriti pot duce viata cu ei chiar daca ei lovesc solul materia vie rezista deci se poate 2 sa demonstrat stintific in loborator ca viata o aparut sub forma de amoniazici dar nu destuii pentru dezvoltarea ei, stiinta nu detine adevarul absolut asa cum nul detine nimeni mereu e ceva de adaugat dar prin adn sa demonstrat evolutia vietii si cum a evoluat si evolueaza in continuare, creatia nu ofera dovezii deloc asa ca da ascundete ca soricelu de dovezi si traieste in lumea ta aia mica

| ateu123 a răspuns (pentru Toluk19):

De cand a existat tot se indeparteaza de pamint dar fi fara griji in mmulte miliarde de ani i fom simnti lipsa cand soarele, pmantul, luna vor vi istorie deci niciodata

| ateu123 a răspuns (pentru Toluk19):

Ce vezi tu perfect in jurul tau copii din africa murind de foame?

| Toluk19 explică (pentru ateu123):

De cind a existat? Cit de aproape era Luna de Pamint dara?

| muffy1 a răspuns (pentru Toluk19):

Binenteles ca se indeparteaza, cu 3, 8 centimetri pe an. se indeparteaza de acum 4, 3 miliarde de ani, cand a fost creata, atunci era la 200 de mii de kilometrii distanta, inmultint 3, 8 centimetri cu 4, 3 miliarde ne da in jur de 160 de mii de kilometri, si cum luna azi se afla la 370 de mii de kilometri, da, aplicand matematica simpla, cam confirma ca se indeparteaza de 4, 3 miliarde de ani.

| Toluk19 explică (pentru ateu123):

Crezi in sfirsitul lumii in 2012?
Sfirsitul lumii va fi cind toti oamenii vor fi lipsiti de Slava si Harul Lui Dumnezeu!

| ateu123 a răspuns (pentru Toluk19):

Asa cum a venit si in 2000 asa va veni si in 2012 de ce esti asa inchis la minte sincer?

| ateu123 a răspuns (pentru muffy1):

Luna nu a fost creata urasc cuvantul creare nimic nu s-a creat luna exista ca sa ciocnit pamantul cu o alta planeta cea a ramas in urma ciocniri s-a prins de gravitatia pamatului

| ateu123 a răspuns (pentru Toluk19):

Luna cam de 4, 3 miliarde de ani pe pamant ziua era de 6 ore pracic bezna totala luna a ajutat evolutia din cauza atrageri gravitationale, cum sa fie aproape ma? daca acum e departe si s-a apropiat in timp gravitatia atrage nu respinge

| muffy1 a răspuns (pentru ateu123):

Stii...stelele se creeaza din nebuloase, planetele prin gravitatie se creeaza, masinile si blocurile se creeaza, ca urasti tu un cuvant nu schimba sensu din dictionar, nu a aparut instant, creearea implica un proces, si stiu ca luna a aparut prin o ciocnire a planetei noastre cu alta, da ala e procesul prin care a fost creata luna.

| Toluk19 explică (pentru Toluk19):

Cum a venit si in 2000? Pai tot oamenii de stiinta a spus! Si acum in 2012? Ahahah nu mai pot de ras!
Nustiu cine sai creada pe asa prosti!
Raymusic cind a aparut prima celula? Daca esti asa destept? Greu de raspuns asa-i? Ca nici oamenii de stiinta nu stiu!

| ateu123 a răspuns (pentru muffy1):

Da ai dreptate perfecta ( creearea implica un proces) eu m-am referit la creatia divina sau sub influenta unei divinitati

| ateu123 a răspuns (pentru Toluk19):

Ce minti cand a spus stiinta ca vine sf vreodata? de ce minti? rade prostia in tine nu-i de mirare

| adelina0101123 a răspuns:

Prin creatie creatorul nostru a fost perfect de bun big grin e misto intrebarea ta de ce nu m-am gandit eu la asta?happy