| Maxim96 a întrebat:

Dragi atei si necredinciosi aduceti dovezi ca Dumnezeu nu exista si ca Biblia e un basm!
Vreau sa vad ce spuneti!

121 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru chelstone):

De ce nu te adaptzi si tu sa zbori da ei un aviona? Doar e nevoie de zburat.De ce nu te adaptrezi si tu sa traesti fara aer ca poate ajungi vedeta pe luna.Ma omule ce se adapteaza se adapteaza da nu chiar cum zici tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce priveste Bacul l-am si dat daca nu stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru andreiush25):

BA o se se anchee in ziua cand vor fi judecati toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

Dupa parerea ta de ce nulocuesc fiinte pe MARTE sau pe LUNA? De ce nu sau adoptat oamenii sa manance NISIP si sa locuiasca in pustiu? De ce nici un om nu asi schimba habitatul ca daca e foame sa se adopte fara sa manance? Vezi ca orce fiinta se adopteaza conform mediului dar nu la asa valoare mare cum zici.Ca dupa cum spui tu oamenii car e locuec la Siberia ar trebui sa se simte ok la acea temperatura coborata, chestia este ca ei sunt doar mai rezistenti la frig insa oricum le este frig si umbla in cojoace.

| Andrei123Andrei a răspuns (pentru Hombre):

Da laughing Asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Multumesc de corectare. Sper ca nu esti un robot TPU care corecteaza gramatica.

| Andrei123Andrei a răspuns (pentru Hombre):

laughing Nimi macar capre nu marita! Cum sa pui astfel de intrebari?
"Cum poate pamantul sa stea pe nimic?"

| andreiush25 a răspuns (pentru chelstone):

Si de ce imi spui mie? big grin puppy dog eyes

| Maxim96 explică (pentru chelstone):

Sicer ca nu-l cunosc pe Allah.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca mi-ai raportat raspunsurile. Hai sa iti explic mai elegant. Avand in vedere ca nu reusesti sa scrii corect si ca ideile tale sunt puerile, faptul ca ai dat Bacul confirma doar ca ai imbatranit, ramand insa la un nivel primar de educatie. Ceea ce inseamna ca tu ma jignesti atunci cand imi spui ca nu am scoala. Asadar, stimabile, iti sugerez sa incepi sa scrii logic, corect si respectuos, pentru ca iti promit ca iti voi raporta toata activitatea pe TPU in virtutea faptului ca exprimarile tale sunt cel putin "neinteligibile".

| chelstone a răspuns (pentru andreiush25):

A fost o greseala de adresare, scuze.

| chelstone a răspuns (pentru anonim_4396):

Adaptabilitatea la un anumit mediu se face datorita faptului ca un anumit specimen (om, libelula, peste, etc) cu anumite caracteristici se potriveste unui mediu. Adica o pasare zboara pentru ca are aptitudini compatibile cu zborul, conditiile de zbor sunt aceleasi pentru toti, doar ca nu toti le indeplinim, si zboara doar cei ce pot, ce au aceasta calitate, nu cei lasati de mediul inconjurator sa zboare, deci speciile ce fac adaptarea la mediu reusesc sa zboare, si nu datorita mediului care le permite sa zboare.

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

''Sicer ca nu-l cunosc pe Allah. ''
E, asta nu-i o scuza.

| Maxim96 explică (pentru chelstone):

Allah nu exista si gata!

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Luna si Marte, aici este simplu: Nu locuiesc fiinte acolo, pentru ca nu exista un camp magnetic care sa permita existenta vietii asa cum o stim noi.
Oamenii nu pot manca nisip, dintr-un motiv foarte simplu: O fiinta a carei existenta este bazata pe carbon, "functioneaza" cu glucoza, asadar daca nisipul nu contine nici urma de glucoza, nu putem face asta

Fiintele se adapteaza la schimbi majore de mediu, dar lucrul acesta nu se realizeaza de azi pe maine, si nici macar nu are loc in viata unui individ pentru a putea observa "live" acest fenomen. Totul are loc in perioade lungi de timp.

Oamenii din Siberia, sunt mai rezistenti la frig, chiar tu ai spus-o, daca s-au adaptat la mediul ostil de acolo, nu inseamna ca trebuie sa umple in cucu gol prin zapada.

| n0matterman a răspuns:

Sa stii ca niciun "credincios" ca tine n-a mai pus intrebarea asta idioata.

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

Pf, dumnezeu nu exista si gata! Allah e cel ce te-a creat si te va pedepsi pe vecie pentru ca ai spus ca nu exista. El te iubeste dar e si drept in acelasi timp si daca nu crezi in el te trimite la cazanul cu smoala.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxim96):

laughing pai Allah e fix dumnezeul tau, deci, recunosti ca nu exista? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru chelstone):

Acest raspuns e unu pentru a te scoate din situatie.Am putea vorbi la infinit pe baza acestor tipuri de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

PAi totusi nu e o adaptare dupa cum cred cei cu aceste pareri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Fa caest lucru ca nu imi pasa.Pot sa scriu cum vreau. Lipsit de gramatica si de sens metaforic si direct.D Clar?

| Maxim96 explică (pentru chelstone):

Allah nu mi-a dat nimic.Nu stie cine este.
Tu intorci tot pe dos numai sa spui ca nu exista Dumnezeu.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu erai cel care voia o adaptare de pe o zi pe alta si atat de clara. Noi ceilalti intelegem care e treaba cu adaptarea la mediu si nici nu avem asteptari ca oamenii din Siberia sa nu mai sufere de frig deloc

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu stii sa scrii "incheie" si mai zici ca ai dat bacu.Cu cat ai incheiat la bac? Sunt curios.Tu n-ai logica de unu de clasa a 5-a.

| Dumniezău a răspuns (pentru chelstone):

Da-o naibii. Poti sa scrii ce vrei, ca ea tot nu intelege nimic din ce spui la ce logica are.

| chelstone a răspuns (pentru anonim_4396):

''Acest raspuns e unu pentru a te scoate din situatie.''
Sa ma scot din situatie!? laughing Mda, in incercarea de a raspunde la ineptiile pe care le debitezi.

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

''Allah nu mi-a dat nimic''
Poate nu ti-a dat tie dar le-a dat altora.

''Tu intorci tot pe dos numai sa spui ca nu exista Dumnezeu.''
Eu nu intorc nimic pe dos, daca in coran scrie ca allah te-a creat, atunci asa e. Coranul e cuvantul lui allah transmis prin mahomed care a venit pe pamant sa propavaduiasca cuvantul si invatatura lui allah creatorul a tot ce exista.

| Maxim96 explică (pentru chelstone):

Dar Iisus a venit mai devreme de Mohamed.
El este Fiul lui Dumnezeu.

| CoquineNoire a răspuns:

Am eu o dovada de la doctor...a zis ca nu mai scapi.

| adrian1419 a răspuns:

Ca ceva sa fie infirmat trebuie sa fie mai intai afirmat dovedit