| Maxim96 a întrebat:

Dragi atei si necredinciosi aduceti dovezi ca Dumnezeu nu exista si ca Biblia e un basm!
Vreau sa vad ce spuneti!

121 răspunsuri:
| Polonic1 a răspuns:

Dupa logica ta noi trebuie sa aducem dovezi ca nu exista?
TU DOVEDESTE CA EXISTA.

| M25M a răspuns:

Cred ca ti s-au adus destule "dovezi" de la diversi utilizatori, sau cel putin afirmatii care ar trebui sa iti starneasca macar o intrebare...

| Hombre a răspuns:

Mai Lider Maxim tu si Fidel Castro, cine sustine o cauza trebuie sa o demonstreze nu cel care nu nu stie sau nu o crede. Deci, in concluzie, tu trebuie sa demonstrezi nu eu.
Ieri l-am vazut pe Isus cand certa crestineste un tanc T34 care violase o gaina. Demonstreaza tu ca nu e adevarat.

| Dumniezău a răspuns:

Daca nu te-ei convins, atunci nimeni nu te mai poate convinge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Polonic1):

Gandeste-te cum ai aparut?
Vezi cum se face ca ploua ninge, cine a inventat frigul, caldul, soarele luna?
Cum poate pamantul sa stea pe nimic?
Cum se explica ca lucrurile bibliei se si sau inplinit?
Cum de soarele rasare si apune?
Cum se face ca afara ploua tuna fulgera? Stii ca o sa-mi spui legile fizicii da alea tot de El as create.
Cum s e face ca totul este ca un lant trofic in natura? Se intoarna totul la tarana
Cum se explica lucrurile iesite din comun?
De ce creste recolta pe dealuri daca nu a creat-o nimeni?
De ce cineva in un accident mic moare dar cineva in un accident foarte mare traeste?
De ce exista si azi arca lui noe pe Ararat cum spune scriptura?
Si lista ar mai continua...

| Maxim96 explică (pentru anonim_4396):

Da-le pace, ei nici nu pot sa demonstreze ca nu exista.Singuri nu sunt siguri de necredinta lor.

| MMihai a răspuns:

Ateii sunt necredincioși
iar ateu este cam același lucru cu necredincioși.
Poate ai fi vrut să spui necreștini!
Necreștinii sunt ateii și cei care au alte credințe diferite de creștinism.
Dacă ai alte idei religioase diferite
de cele creștine,
asta nu înseamnă
că nu ești foarte credincios
în credința ta.

Aduceți dovezi ca Dumnezeu nu există ==nu se pot aduce asemenea dovezi, dar se poate proba că Dumnezeul propus de religia creștină este „ o glumă proastă".

Aduceți dovezi ca Dumnezeu există ==nu se pot aduce asemenea dovezi viabile!

Aduceți dovezi că Biblia e un basm!=
=dovada că biblia este o culegere de basme incredibile este chiar textul bibliei creștinilor.

Biblia are multe texte lipsă :
scrisorile și corespondența lui Noe în cangureză == limba cangurilor == trimise cangurilor, prin poșta care nu exista, ca să vină, eventual zburând, la arcă.
Sau acea corespondență în lameză = limba lamelor din Anzi==adresată lamelor.
Cum a adus Noe la Arcă lamele din Anzi?
Ș-a dat întâlnire cu lamele,
la Bahia Blanca
și le-a luat el cu barca lui,
de la Bahia Blanca?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%ADa_Blanca
https://en.wikipedia.org/wiki/Bah%C3%ADa_Blanca

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

"Cum poate pamantul sa stea pe nimic?"
"Cum de soarele rasare si apune?"
"Cum s e face ca totul este ca un lant trofic in natura? Se intoarna totul la tarana
"De ce creste recolta pe dealuri daca nu a creat-o nimeni?"

Bai neica, ia-ti niste capre si du-te la pascut, e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MMihai):

Nu te inteleg omule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxim96):

Pai nu au cu ce sa demonstreze de asta si tac la asa intrebari.
MMihai singur a spus ca nu sunt dovezi si Ateu23 tot asta o zis.Cred ca nu lea ramas dovezi in desaga

| LordBolton a răspuns (pentru Hombre):

happy tanc t-34 big grin

| Hombre a răspuns (pentru MMihai):

Bai Mihai pai esti in urma cu informatiile, pai lamele din Anzi si canguri din Australia, ursul polar si alte zeci de lighioane le-a carat cu Airbus 380 ca are si compartiment pentru animale.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/Vum2YmV.jpg

| DiamondEyes a răspuns:

Si ma rog de ce as face-o? Pentru ca, orice ti-am spune noi, tu tot pe aceeasi unda vei ramane.

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

Exista dovezi, in coran scrie ca allah este cel ce a facut pe om si tot ceea ce exista, se pune?! Daca nu, inseamna ca nici ce scrie in biblie nu se pune. Tu ai dovezi ca nu exista allah?! Ai dovezi ca scrisele din coran sunt basme?!
Apoi, corect ar fi ca cel ce AFIRMA ceva sa dovedeasca ceea ce spune, si nu cel ce INFIRMA, ca, poate iti dau o lista de 100 de zei si poate ne demonstrezi tu ca astia nu exista.

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

1.Te-a nascut mata.
2.nimic,sunt de la sine
3.Gravitatie
4.Coincidenta
5.Pentru ca pamantul se invarte(daaaa)
6.Pentru ca exista anotimpuri
7.Sa numi spui ca dumnezeu a facut asta
8.Paranormale
9.Asa cresc si buruienile
10.Pentru ca are airbagurile mai rezistente
11.Aia e o prostie
P.S. Logica ta e de balta.

| Maxim96 explică (pentru chelstone):

Coranul a aparut dupa 600 de ani dupa patimile a lui Iisus Hristos, asa ca nu am pentu ce sa dau crezare.

| Dumniezău a răspuns (pentru Hombre):

I-am raspuns la toate intrebarile. Sper sa se convingalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 explică (pentru TheMechanix):

Nu exista asa ceva pentru ca sunt basme iventate de oameni, iar Dumnezeu nu e basm.

| Dumniezău a răspuns (pentru TheMechanix):

Biblia!

| Dumniezău a răspuns (pentru Maxim96):

Normal ca dumnezeu nu e basm.E un personaj dintr-un basm.

| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

''Coranul a aparut dupa 600 de ani dupa patimile a lui Iisus Hristos, asa ca nu am pentu ce sa dau crezare. ''
Dar, eu nu te-am pus sa-i dai crezare mai, ci sa demonstrezi ca allah nu a ne-a creat pe noi si tot ceea ce exista.
Si, pe sistemul asta, bibliei de ce-i dai crezare?! Ca inainte au fost carti cu zei mai vechi decat ea. Daca asta-i argumentul tau, de ce sa nu credem in horus si-n zeita issis, in afrodita sau alti zei mai vechi?!
Tu esti prea inapt mai pentru astfel de discutii, esti zero barat.

Răspuns utilizator avertizat
| chelstone a răspuns (pentru Maxim96):

De ce nu te rogi la zamolxe ma ca ala e mai vechi decat dumnezeu si exista atatea vestigii despre el pe teritoriul Romaniei?! N-ai de ce sa-i dai crezare bibliei din moment ce a aparut cu mult dupa inscriptiile despre zamolxe.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Parintii tai, evolutie (inainte sa trantesti ineptia ca ne tragem din maimute sugerez o documentare minima)
Fenomene meteorologice explicabile stiintific
Pamantul nu sta pe nimic ci pe o "tesatura" spatiu-timp
Profetii alegorice, generaliste si metaforice, cu multiple interpretari, cea care se pliaza cat de cat pe text e valida
Miscarile Pamantului?!?
Electricitate
Ciclul natural
Raspunsurile ar continua, iar tu ma vei intreba orice as spune cine a creat asta iar eu voi raspunde de pe acum sincer : Nu stiu, nu stim inca, dar daca nu stim asta nu inseamna ca Zeul X.

| LordBolton a răspuns (pentru NOname):

big grin poveste adevarata