| AvalohAlyn a întrebat:

Merita omenirea un Sfârșit Al Lumii sau o Apocalipsa iminenta? Lumea e tot mai rea sau e in continuare rea, oamenii aproape majoritatea se închină la bani, provoacă dezastre, războaie, conflicte, corupție, minciuna, răutate, egoism, lăcomie..deci după părerea voastră omenirea și planeta AR TREBUI sa se sfârșească? Sa se termine totul pentru noi? Mai meritam noi timp? Șanse? Sau ar fi cam Game Over sau așa ar trebui?

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

O apocalipsa cu zombie nu ar suna deloc rau.

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj inexistent de poveste puerila, fantezista, primitiva si absurda scrisa pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori si prin urmare ideea unui "sfarsit al lumii" legata de un asemenea personaj inexistent e o aberatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru halogen001):

De ce te preocupi atât în a demonstra altora că Dumnezeu nu există? Nu mai bine ca fiind ateu Îl ignori definitiv și complet? happy
Oricum, credincioșii nu te vor crede iar ateii vor fi de aceași părere cu tine.

| halogen001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Consider ca toate religiile sunt bazate pe minciuna si sunt un mod foarte urat de a insela oamenii naivi, nestiutori si creduli. Inducerea in eroare a omului cu povesti absurde si fanteziste in mod sigur nu are cum sa fie un lucru bun pentru toti oamenii in general.

| aumih16 a răspuns:

La cum arata acum lumea! e posibil! nu am avut in 2012 acel sfarsit al lumii! o sa fie acum ori niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt slujitori adevărați și sinceri ai Domnului pe acest pământ și păcătoși care trebuie să se întoarcă la Domnul ca să fie salvați.

| OniChan666 a răspuns:

Da