| CinevaNou a întrebat:

Si voi credeti ca sfarsitul este aproape?
http://jurnalul.ro/......50845.html

11 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

E aproape. Peste 100 de ani va fi la fel de aproape. Crestinul traieste fatalist si moare optimist, asa ca e convins, indiferent in ce secol traieste, ca sfarsitul lumii e aproape.

| Mădă0611 a răspuns:

Iar murim.

| sublime89 a răspuns:

Oamenii de mii de ani tot cred ca sfarsitul e aproape. Nu conteaza ce scrie in biblie, aia e zero. Razboiul din Siria e doar un razboi ca oricare altul. Cand a fost razboiul din Afganistan si Irak a fost sfarsitul cumva? Cand a fost al 2-lea razboi mondial a fost sfarsitul? N-o sa izbucneasca un razboi nuclear pentru Siria. Nu se risca rusii si americanii pentru o tara asa mica.

| M25M a răspuns:

Devin din ce in ce mai enervante aceste "stiri" si aceste intrebari (fara suparare CinevaNou).
De mii de ani sau hai sa zicem de secole indivizii credeau cu o oarecare aroganta ca acest "Sfarsit" va veni in timpul vietii lor si inca mai sunt egocentrici care cred ca se va intampla in viata lor.

Chiar daca as crede ca "Sfarsitul e aproape" cu ce m-ar incanta, daca as fi credincios? Daca e sfarsit inseamna ca totul se sfarseste atunci ce relevanta are ce cred eu? Daca as fi credincios si as incepe sa fac fapte bune doar din imperativul acestei credinte atunci as fi ipocrit, daca asta ar fi fost un raspuns pentru intrebarea precedenta.

| Lizzu a răspuns:

Nu,nu cred nimic din ce spun oamenii calici dupa publicitate si reclama.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Există dovezi mult mai clare că trăim aproape de timpul când Dumnezeu va interveni în treburile oamenilor.
Citeşte în acest sens Matei 24:3-14 şi 2 Timotei 3:1-5 şi compară cu ceea ce se întâmplă azi în lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare pleura.

| ovidius a răspuns:

E din ce în ce MAI aproape...

| JoeTPU a răspuns:

Da,eu asa simt. sad

| GreenBubble a răspuns:

Si asta cam a cata apocalipsa ar fi? Le-am cam pierdut numarul.laughing))
Am tot "murit" de cateva ori pana acumoh go on.
Daca e aproape sau nu, chiar n-are importanta, indiferent ca te astepti sa se intample sau nu, tot acolo ajungilaughing)
So keep calm and *** the apocalypse!

| IulianDornianu61 a răspuns:

Cred ca sfarsitul e aproape din nou laughing