| iulia2013 a întrebat:

Am probleme cu nasul noaptea nu pot sa respir. Ce as putea sa fac? Picaturile creaza dependenta si ma doare foarte rau capul.Alte metode ca a iti desfunzi nasul as dori va rog dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Costuri 0, absolut invaziv. La mine a dat rezultat. O piatra de rau mai maricica incinsa pe aragaz o pui in lighean de tabla, prosop in cap, presari faina de porumb, inhalezi aburii, reglezi singur cat de intens si timpul. Sau / si - https://www.google.it/? gws_rd=ssl#q=desfundare+nas+bicarbonat+

| justanotheruser99 a răspuns:

Încearcă inhalațiile cu ceai. Puneți un prosop pe cap si inhalează aburii de la ceai. Si mai ia cate un parasinus dimineața si seara happy

Răspuns utilizator avertizat
| justanotheruser99 a răspuns:

Poti lua Parasinus oricand, nu are importanta daca e vara happy

Răspuns utilizator avertizat
| Divy a răspuns:

Miros de cimbru, ceaiuri de mușețel și alte plante cu miros pronunțat.
Mâncăruri iuți ardei iute, usturoi, ghimbir, piper și hrean.
Mirosul de ceapă mai ajută...
Multă sănătate și libertate nazală laughing

| Aneurysm a răspuns:

Ai fost la un ORL? Aveam aceeaşi problemă şi aparent am avut un fel de rinită alergică (zic un fel de pentru că eu nu sunt alergic la nimic, dar mi se înfunda mucoasa nazală; în rest nu strănutam, nu-mi curgeau ochii etc). Şi mi-a dat să iau Aerius, care m-a ajutat super mult (îs pastile). Dar tot trebuie să mergi la doctor

| 44TheSinner44 a răspuns:

Poti sa te duci la doctor, decat sa intrebi niste anonimi pe un site. Doctorul stie mai bine.