| Zinelbcjg9 a întrebat:

Am 18 ani si o luna, de 2 zile ma simt naspa,ma doare in gat,buzele uscate,acum simt ca ma doare burta putin si ma ia cu stari de greata, nu prea am chef de nimic, nici sa mananc, o fi raceala? Nu imi curge nasul, nu tusesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Probabil este vorba despre o raceala. Ia un Paracetamol, fa-ti un ceai, o limonada, eventual o frectie cu Karmol si fii atent daca vei mai prezenta simptone in urmatoarele zile. Daca problemele persista pentru mai mult de 7 zile, iti recomand sa mergi la un medic ca sa te asiguri ca este totul in regula. Exista multe afectiuni ce au astfel de simptone, inclusiv apendicita.