| TechnoCocktail a întrebat:

Este vreo diferenta intre ceaiul verde si ceaiul verde cu adaos de arome:vanilie/menta/lamaie? adica am vazut in supermarket mai multe variatii dar l-am luat pe cel simplu. Are acelasi effect asupra corpului meu? Rog sa raspunda doar cei care stiu efectele ceaiului verde asupra siluetei/metabolismului! Multumesc. Primul raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| meduzza a răspuns:

Ceaiul verde cu adaos de arome e de fite. Cel mai ok este ceaiul verde simplu plus ca este mult mai sanatos in timp ce cel cu adaos este cancerigen

1 răspuns:
| blackcat99 a răspuns:

Cel cu arome e plin de chimicale. Ai ales bine cand l-ai luat pe cel natural. Celelalte ca sa aiba acea aroma sunt pline de coloranti, conservanti si arome care nu sunt chiar naturale, ci proaspat scoase din laboratoarele chimice. Daca vrei un gust deosebit stoarce putina lamaie in ceaiul tau. O zi frumoasa!