| iloveusa a întrebat:

BUna, TPU! Deci mama a plecat la biserica si ea a spus ca atunci cand se intoarce sa ii pregatim pranzul, si vreau sa fie o surpriza. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Hmmm, eu as merge pe desert si as face niste cornulete cu nuca ( sunt simplu si rapid de facut) :http://www.reteteculinare.ro/......-ii-1407/.
Daca ai mai mult curaj, pentru felul principal niste bulete de cascaval http://www.petitchef.ro/retete/bulete-cascaval-fid-517662 si copanele facute asa http://www.petitchef.ro/......d-1161727. Pofta buna!

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pai, depinde de ce posibilitati aveti sau de ce "provizii" mai aveti prin frigider/congelator. De ex., daca aveti pui sau pulpe de pui, poti sa faci friptura, la care mai fierbi si cativa catofi (doar ii fierbi sau poti sa-i faci piure) si mai faci si un mujdei de usturoi si mananci de te lingi pe degete. Exista si varianta friptura fara cartofi la care faci mujdei si o mamaliguta si iar mananci de cazi pe spate. Din piept poti face snitele. Daca nu ai carne poti face simplu, doar niste cartofi prajiti. Daca ai niste branza de oi prin frigider, mai faci si o mamaliguta si niste ochiuri prajite si gata masa. Idei ar fi multe, dar dupa cum am mai spus, nu stiu ce posibilitati ai sau ce rezerve. Pentru mai multe detalii, contacteaza-ma pe privat. Succes!

| iloveusa explică:

Multumesc mult pentru toate retetele.@Corina si @sorana45, v-as da si voua funda, dar nu pot da numai una si maria mi-a dat cele mai multe idei.

P.S.mama a fost surprinsa:am facut pancakes si buletele din cascaval

| MariaO a răspuns (pentru iloveusa):

Deci ai combinat, suuuper, ma bucur ca a fost placut surprinsa big grin

| Corina a răspuns (pentru iloveusa):

OK! Ma bucur ca te-ai descurcat, dar daca funda se acorda doar unei singure persoane, voturile le poti da tuturor celor care ti-au raspuns. succes in continuare!

| ComaneciSorana a răspuns:

Http://www.lalaworld.net/2011/02/27/pancakes/#more-3346Reteta e super usoara, te rog macar uita-te si citeste reteta. Sper sa fie de ajutor :-*