| fluffy_2714 a întrebat:

Mie nu prea imi place sa mananc morcov crud.Insa am niste probleme cu pielea si e recomandat sa consum aceasta leguma.Cu ce sau in ce combinatii l-as putea manca astfel incat sa-mi placa(fara sa-l fierb sau sa-l calesc). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| missouri a răspuns:

Nici mie nu prea imi place sa-l mananc asa crud. E un pic amarui.
Eu il mananc in salate. love struck E delicios!
E bine sa mananci multe legume, nu numai morcov pentru. ca toate legumele au vitamine si antioxidanti care ajuta la cresterea parului.
Uite ce salata imi fac eu; nu e nimic dificil sau neobisnuithee hee; iti spun decat ingredientele pentru. ca depinde si de numarul de persoane : rosie, ardei verde + capia ( nu neaparat si capia ), ceapa, morcov ras, patrunjel, frunze de telina, castravete si la sfarsit branza rasa ( dupa gust ). Nu e nimic dificil. Delicios. laughing
Eu o folosesc si pe post de garnitura pentru. ca arata splendid in farfurie.hee hee
Pofta buna! happy

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sunt de acord cu @loli, fa acest lucru in fiecare dimineata, este foarte bun si pentru vedere...

| remus a răspuns:

Incearca sa combini morcovi cu mere date pe razatoare, miere de albine si praf de scortisoara, sunt convins ca o sa-ti placa.

| G a răspuns:

Salata de telina si morcovi. =p~ razi telina, razi morcovii, adaugi sare si putin ulei de masline.

| loli_8683 a răspuns:

Buna, fluffy! eu consum morcovi cruzi in amestec cu alte legume sau fructe sub forma de piure. il poti face intr-un robot de bucatatie amesctecat cu mar sau ce fructe si legume iti plac. poti sa pui o cantitate mai mare de fructe/legume ca sa nu simti gustul morcovului.

| lowfive a răspuns:

Poti sa faci suc si sa-l bei cu tot cu pulpa care a ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il toci si sa iei cu miere

| laura_8904 a răspuns:

Cu mar rase, poti incerca prajitura cu morcovi e foarte buna o gasesti pe gustos.ro

Răspuns utilizator avertizat