| Satisfaction a întrebat:

Ce parere aveti despre vegetarieni? V-ati face vegetarieni?

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare are convingerile sale alimentare.
Poate da, poate nu.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Acum, de cand cu scandalul carnii de cal, mai, mai ca as deveni vegetariana!

| vali1985 a răspuns:

Nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiecare cu stilul lui de viaţă, n-am nimic cu ei...

Eu NU "m-aş face" vegetarian, carnea fiind cea mai bună "legumă" laughing

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Nu as deveni vegetariana pentru ca imi place carnea si pentru ca eu consider ca fiecare aliment are rolul lui pentru organism.

| untu a răspuns:

Este sanatos sa mananci cat mai multa legume si fructe,ei contin fibrele alimentare,vitaminele si mineralele necesare corpului omenesc pentru a putea feri de boli si de cancer! Uitati-va la indieni, ca ei nu au avut cazuri de cancer, sint vegetarieni, nu mananca niciodata carne, nici macar carne de pui!

| Latinmoon a răspuns:

Vegetarian? Carnivor? Si una si altathinking
Ce importanta are fiecare cu ce-i place sa manance.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Fiecare isi alege modul de alimentatie!
nu as deveni vegetariana! natura ne-a inzestrat cu canini foarte sanatosi pe care ii au doar mamiferele care sunt consumatoare de carne, prin urmare si noi!
important este sa consumam totul cu masura si doar ce ne face placere!

| SefaTa97 a răspuns:

Nu am nimic impotriva.
Doar ca eu nu m-as face vegetariana. N-as putea renunta la carnerolling on the floor.

| Zuzazozo a răspuns:

Fiecare cu alegerea lui, dar eu nu m-as face niciodata in viata mea vegetariana, doar daca as fi bolnava si ar trebui sa ma fac vegetariana.

| raluca0306 a răspuns:

Nu cred ca as putea.m-am obisnuit sa mananc carne..cat despre ei, bravo lor!

| nowar a răspuns:

Consider ca sunt rezistenti unii dintre ei si ca respecta animalele, eu nu as putea sa exclud carnea din alimentatia mea pentru ca m-as imbolnavi si sunt in crestere, am nevoie de toate vitaminele.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Da mi se pare o idee puna sa fii vegetarian. Si da m-as face ovolactovegetarianwinking

| TAzOVsKY a răspuns:

Vrea sa arate ca la 20 de ani, desi are 40!winking
O prostie...
Calorii si iar caloriilaughing
Eu zic ca pe vegetarieni ii afecteaza foarte mult in viata sociala, adica te simti aiurea cand cineva vine la tine in vizita sau ma rog.si tu ii pui pe masa piure cu carne de pui(am avut exemplu clar acum o saptamanalaughing). Nu manca nici macar cartofii, ca aia erau carbohidratilaughing. ce mai vegetarianlaughing... s-a infipt in salata de legumerolling on the floor

| soaitamarius a răspuns:

Nu am nimica cu vegetarieni dar sincer nu mas face. Pentru ca totusi corpul are nevoie si de carne...Dar nu e rau sa mananci legume etc E bine sa ai o alimentatie sanatoasa. Funda?

| sbafbsvlisach a răspuns:

Eu am fost vegetariana, desi iubesc carnea.Pur si simplu am vazut un reportaj despre cum se omoara animalele ca noi sa le mancam apoi.Nu-mi pasa de ce spun ceilalti cum ca oricum le omoara chit ca mananc eu sau nu.Chiar nu-mi pasa.Sa-si pateze ei mainile cu sangele lor.Eu nu vreau sa am pe costiinta o vitica mai ales ca animalele sunt cele mai pure.Doar uitandu-te in ochii lor poti vedea cat de inocente sunt.Acum am multe probleme pe cap si am nevoie de energie, de aceea numai sunt vegetariana, dar sigur o sa devin din nou.

| Trololoolololool a răspuns:

Vegetarienii se bazeaza pe legume... Dar chestia asta e irelativa pentru ca fibrele alimentare animale sunt foarte folositoare. din alimentatia vegetariana cea mai buna e fasolea.

Bafta!

| untu a răspuns (pentru Trololoolololool):

Dar nu numai legumele se bazeaza vegetarienii, ci si fructele care contin fibrele alimentare si pline de vitamin! Cine-I vegetarian, este foarte bine pentru ca nu fac cancer! Prea multa carne provoaca cancer, uitati-va la indienii, ei sint vegetarieni si nu au si nu fac cancer!

| Trololoolololool a răspuns (pentru untu):

Da dar carnea ofera multe chestii benefice laughing

| untu a răspuns (pentru Trololoolololool):

Serios? Cum ar fi, de exemplu?

| jakaji8 a răspuns:

1)Vegetarienii sunt oameni ca toti oamenii, ba chiar sunt oameni cu un caracter mai puternic ca cel al carnivorilor.
2)Da,chiar as vrea eu sa fiu vegetariana, dar din pacate sunt obsedata de carnebig grin