| WR104 a întrebat:

Ai principii?
De cand?
De ce?
Ai renunta la viata pentru ele?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Da.
Nu stiu.
Un om fara onoare e o simpla carpa.
Da, cu placere.

laughing Parca e oracol.

26 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Toata lumea are principii dar sunt prea putini cei ar renunta la viata pentru ele.
In general si aceste principii se ghideaza dupa cursul vietii tale...

| harciog a răspuns:

Chestii aburite de cind lumea.Aminteste-le inchizitorilor de principii si apoi de renuntarea la viata sau la ele sa vezi ce alegere fac.Cred ca site-ul asta este destinat copiilor si cred ca am ramas din cauza copilului din mine.De aceea am sa las o portita sa mai revin din cind in cind...

| WR104 explică (pentru harciog):

Lasa ca e bine sa mai fim si copii din cand in cand.

| harciog a răspuns (pentru WR104):

Cind ne plictisim de chestii serioase sint de acord.Numai ca se intimpla,domnule(a),ca s-o arzi de copil din fuga dementa de rational si sa incerci sa ramii in virtual departe de tot rahatul realitatii si, culmea culmilor, sa nu gasesti pe nimeni care s-o vada si atunci iti iei alergatura de la capat si te trezesti ca este un mijloc de existenta pentru ca, la un moment dat, constientizei ca toti alearga dar cei mai multi nu stiu de ce si unde.O fac doar ca alearga ceilanti.

| WR104 explică (pentru harciog):

Mare dreptate ai, sunt de aceiasi parere, si totusi poate ca majoritatea nu isi dau seama dar fug de ceva si nu neaparat de undeva sau spre o destinatie.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, am principii. Dar ele functioneaza atata timp cat exista si ratiunea. In situatii critice principiile si ratiunea se dau la o parte si lasa loc instinctului.

| valentingb a răspuns:

Da, toata lumea are, mai corecte pentru eu sau mai corecte pentru ceilalti.
De cand mi-am revenit din coma.Nimic abstract.
Da, bineinteles.Toata lumea moare, daca pot sa aleg cum si cand e mai bine.
Tu ai?

| Pricked a răspuns:

Am principii, insa nu as renunta la viata pentru ele.

| WR104 explică (pentru Pricked):

Daca nu ai renunta la viata pentru ele pentru ce le mai ai?

| Pricked a răspuns (pentru WR104):

Pentru an nu-mi lasa viata sa scape de sub control.
Cred ca fiecare se bazeaza pe anumite principii, insa unii nu-si dau seama.

| valentingb a răspuns (pentru Pricked):

Unii se bazeaza pe principiul ca toti ceilalti sunt mai slabi decat ei, decio ei merita totul.Chiar si acesta este un principiu. Pacat ca nu isi dau seama. Principiul lui Harciog este ca nu merita sa moara pentru o idee.

| harciog a răspuns (pentru valentingb):

Asta-i culmea...Un om care n-a descoperit inca ca harciogul n-are principii.Ce naibii mai, cereti principii la toate rozatoarele? Doamne fereste...

| valentingb a răspuns (pentru harciog):

Esti chiar foarte amuzant!

| WR104 explică (pentru harciog):

Ai fi o razotoare speciala daca ai avea principii laughing

| harciog a răspuns (pentru valentingb):

Daaaa...sobru de amuzant ce sint

| TheStory a răspuns:

Da am principii, dar nu cred ca vreun principiu merita atata sacrificiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
De mica
Deoarece si fiindca
Nu

Răspuns utilizator avertizat
| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Am principii vizavi de relatii dar si de alte domenii din viata.da le respect si nu trec peste ele..intradevar se mai intampla sa gresesc fac greseli ca toata lumea dar asta nu inseamna ca daca am gresit odata, nu le respect in continuare! Am principii deoarece imi place sa fiu speciala, respectata de cei din jur[like a princess] sa fiu acea fata care si-o doreste oricine..neputand sa o aiba, sa am un caracter[comportament, personalitate] diferit! nu la fel ca celelate [nu ca toate care se las cucerite de orice baiat si pipaite si...etc.] De unde vine asta? sa renunti la viata pentru principii? Principiile tin de caracterul tau! si de alegerile pe care le faci din adolescenta pana la maturitate! Nu poti renunta la viata pentru ele. daca nu le mai ti si regreti poti incepe din nou sa le respecti desi..trecutul nu poate fi schimbat ..doar iertat!

| WR104 explică (pentru DAAAAAAAAAA):

Da, foarte bine si frumos spus pentru o "printesa" sau mai degraba "printzesa".
Merci, la multi ani, printesa!

| DAAAAAAAAAA a răspuns (pentru WR104):

Sper ca ti-am dat raspunsul pe care il vroiai. La multi ani si tie WR104! o sa iti raspund si la ultima intrebare postata ieri. vrei? [te pot ajuta]

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Am uitat o intrebare: De cand?
Pai am 15 ani...de la 10 ani cred sau mai mare oleaca 11-12 oricum de mult faceam asta! mai jos de 10 ani nu cred ca aveam principii ..nu cred ca stiam eu ce sunt alea!

| zoeZoe a răspuns:

Nu ma vad eroina sa renunt chiar si la viata pentru principiile mele, chiar daca tin la ele.

| jogabonito a răspuns:

Nupp

| charna a răspuns:

Nu