| A98 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dintre inger si vampir ce ati alege sa fiti?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Un inger. Categoric!

Vezi tu... aceasta moda cu vampirii a dat peste cap o generatie intreaga a cartilor SF. Acum, vampirii stau sa fie detronati de ingeri.

Parerea mea este ca toata aceasta poveste cu SF-urile induc o parere gresita despre ingeri.
Tot sincer iti spun ca si mie imi plac la nebunie astfel de scrieri, dar le iau ca atare - carti SF de aventura sau roumance love struck

As alege sa fiu inger, deoarece sunt creaturi divine. Desigur, este o intreaga poveste si cu cele 2 categorii total opuse de ingeri. Ingerii protectori, si cei diabolici ( cei ce au dat nastere nephilimilorwinking. Pana la urma urmei se spune ca pana si Necuratul a fost odata cel mai de seama inger, Lucifer, Steaua diminetii.

Este o poveste lungahee hee
Cert este ca as alege sa fiu un inger protector big grin

97 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu am ales sa fiu un copil al lui Dumnezeu.Sa fac binele,sa ascult de Cuvantul Sau, si este extraordinar sa ai pace intr-o lume bulversata, sa ai bucurie si mantuire.

| Vizitiul a răspuns:

Eu ma multumesc cu postura de om. Multumesc!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Drac!

| AvalohAlyn a răspuns:

Inger bineinteles.Mereu mi-a placut pacea si linisteabig grin

| FucktheSystem a răspuns:

Nici una nici alta.
Rolul de înger nu mi se potrivește. Urăsc vampirii.
Aș prefera să fiu diavoliță, se poate?

| MMihai a răspuns:

Înger normal!
De ce să fiu Vampir?

| AndrogynBeauty a răspuns:

O sirenă cu solzi verzi.

| chelstone a răspuns:

Hibrid

| Chris a răspuns:

Sirena, ca am vazut mai multe intrebari despre asta si vad ca e la moda.

| MenInShadow a răspuns:

Vmapir. da unu bun. in lumea asta, nimeni rau nu ar scapa... toti borfasii,"glumetii", si raufacatorii, i-as devora cu cea mai mare placere, pana ar ramane pamantul locuit doar de cei inocenti! Apoi, as accepta sa nu mai omor, si o sa pot murii in pace. mort de foame dar in pace tongue

| Dreamer a răspuns:

Inger logic...
PS: Referitor la vampiri... sa ne,, sugeti''! laughing

| Dean1996 a răspuns:

Vampir.Mi-ar place sa fiu vampir pentru o zi.Sunt atractivi, si mi-ar place sa accelerez pulsul lumii atunci cand afisez un simplu zambetlaughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Vampir.

Sunt vichima Twilight happy.

| daniella9805 a răspuns:

As vrea sa fiu inger sa pot veghea si ajuta persoanele importante din viata mea, sa pot sa imi imbratisez iubitul cu aripile, iar prietenilor sa le pun aripile in fata pentru a.i apara de toate relele, minciunile si "gloantele" vietii...as vrea sa fiu inger sa pot zbura atingand cerul cu degetele si sa fiu mereu alaturi de Dumnezeu
din aceste motive as vrea sa fiu inger

| Whiff a răspuns:

Inger. De ce ti-ai dorii sa fi o alta "pleaba" care "vegheaza" din umbra?

| 4b a răspuns:

Vampiri mai gasesti in ziua de azilaughing insa ingeri mai rar...INGERhappy

| BRG a răspuns:

Eu m aș face că cat(că caut adică) în ladă.

| muzicalBoX a răspuns:

Eu as fi Vampiingerlaughing o corcitura intre astea doua

| FoarteLetargic a răspuns:

Inger

| alexsoare a răspuns:

As alege vampir pentru ca stiu ca nu pot fi inger. Ingerii sunt smeriti si buni si fac intotdeauna lucrurile care pot ajuta alti oameni. Vampirii sunt superiorii oamenilor prin capacitatile pe care le poseda prin durata mai lunga de viata, insa ingerii sunt superioari vamipirilor.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Combinatie intre inger si vampir

| Claudiuu a răspuns:

Daca un inger e muscat de vampir devine vampir?(Si as alege sa fiu inger)

| AmandytaErhan a răspuns:

Inger si nu pentru cai mai bun ci pentru ca macar asa pot sa zbor cu pielea goala pe cer, dar vampir ce folos are sa fiu? mie sangele nu-mi place, coltii la mine si asa is mari, si mi-e frica de lilieci in plus ca toti o sa vree sa ma omoare

| VORTEX a răspuns:

Buna,eu as alege sa fiu un inger bun si plin de lumina.

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
As alege sa fiu vampir.Este mai fascinant decat un Inger.
Pa, pa!

| Șosețică a răspuns:

Hmm... Pot sa fiu un Inger al mortii, ca in Death Note laughing?

| мαяdυк a răspuns:

Mos craciun

| Balboa a răspuns:

Om, persoana umana!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Zana maseluta laughing