| Alex714 a întrebat:

Salut,am o problema cu o eroare : The procedure entry point_except_handler4_common could not be located in the dynamic link library msvcrt.dll.
Eroarea asta aparea la mai multe programe gen Y! M, Daemon tools etc., dar acum imi apare doar cand incerc sa intru in Far Cry 3. Apare imaginea aia de start cu FarCry3 si dupa apare eroarea asta...
Cum as putea scapa de eroarea asta?

7 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

In primul rand iti trebuie Microsoft visual 2010.
2.Instaleaza direct x mai nou decat cel al os-ului. sau ai un virus in pc care tia infectat fisierul respectiv.

| Alex714 explică (pentru Kylexy):

Am instalat Microsoft visual 2010
Am instalat directx 10
Am scanat cu nod32 si cu malawarebytes anti-malaware
Dar tot apare acea eroare...

| Kylexy a răspuns (pentru Alex714):

Ai instalat un directx unul peste altu sau l-ai dezinstalat pe cel precedent inaintea instalului propriuzis?
nu mai scana cu toate panaramele de antivirusi ca daca fisirerul respectiv e infectat til sterge. si apoi revii de unde ai inceput si poate de fiecare data sa fie mai greu sa recuperezi fisierul respectiv.

| Alex714 explică (pentru Kylexy):

Am instalat unul peste altul.

| Kylexy a răspuns (pentru Alex714):

Remove cel din calculator apoi restart dupa aia instaleaza directx-ul nou.
la fel si cu Microsoft vizual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Msvcrt.dll este un fisier care tine de direct x incearca sa instalexi ultima versiune iar daca nu merge downloaeazal manual
bafta

| Alex714 explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca am Windows XP SP3 si ultima versiune e direct x 11, si versiunea aia nu merge pe XP dar am instalat direct x 10 si tot apare aceea eroare...