| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:
"The Consequences of illusions"

Part X (Final)
The Consequences

Toti merg incetisor la o parte si se gindesc cum sa omoare fata, in timp ce Karima a ramas in spate si o usa s-a inchis in fata ei din bare de fier si peretii camerei in care se afla se stringeau.
-Aaaaa! striga Karima.
-Ce cauti acolo!? striga Kaden.(Blitzlike ma rog, m-am saturat)
-Cum sa o salvam acum!? striga Daisuki in timp ce ii distrage atentia fetei care se teleporteaza insetata de sange si incearca sa sara pe ea.
Mad trage un glont si fata apare fix in fata lui.
-Ce dracu faci?! nu putem trage ca o ajutam doar! striga Croampa si trage in fata sa vina la el. Toti alearga prin toata zona in care erau inchisi cu tot cu fata, iar Karima in ultima clipa de as-i lua ramas bun, vede o scara, alerga repede la ea si urca. Si ajunge intr-un hol care mergea pe zona unde erau ceilalti cind la un colt se opreste speriata.
( | http://imgur.com/FdTMjag | )
-Te rog, nu! *T_T*, Karima se satura de toate aste si incepe sa cade aplecata cu capul aplecat spre L1feDRAIN. El merge incetisor spre ea, ajunge si ii spune:
-Nu, nu a, a, venit, venit, timpul, timpul, de fapt, de fapt, un nou, un nou, viitor, viitor, si dupa ce a spus aceste cuvinte a atins-o pe Karima lasindui un semn linga git ca si cel pe care folosea lanterna si dispare. Karima brusc nu ii mai curg lacrimi, se ridica in picioare sa-si revina si perge la gaura unde statea L1feDRAIN si se uita in jos, ii vede pe ceilalti cum vug in speranta de o minune. Linga ea vede acel semn si focuseaza lanterna. Dispare peretele din dreapta ei a gaurii si vede o conducta de gaze cu un intrerupator (valve) si se gindeste si striga:
-Daisuki!
-Karima!? unde esti!? striga Daisuki.
-Lasa asta! e posibil fetei sa-i fie frica de foc!? intreaba Karima.
-Desigur, isi sopteste Daisuki, daca ai gasit ceva de genul, foloseste-o! ii striga dupa aia Karimei.
-Karima trage cu toate fortele si in a pornit conducta de gaz, si in zona unde erau ceilalti tot se umple cu gaz.
-Stai, vor ramane sufocati! striga Karima.
-Toti ceilalti deja lesina si Karima sare jos si trage in fata si toata Karema se aprinde in flacari.
-Aaah, S^&it! striga Karima din cauza ca caldura e atitt de mare ca a fript-o la ochi si ii inchide, iar fata striga in timp ce arde de vie si moare, in peretele din celalalt capat se deschide o usa si Karima repede alearga dupa ceilalti si ii trezeste cum poate pina nu se va umple camera, toti se trezesc si vug dupa ea pina la usca care se inchide.
-Thank God, spune Karima si se uita la ceilalti.
Nimeni nu mai are chef de vorba si merg toti mai departe si ajung in niste catacombe, dispare usa pe care au intrat si ia forma peretelui.
-Acum ce? se intreaba Croampa.
Karima deja tace.
-Cred ca stii, spune Daisuki.
Conquete si Kama fac o fata gen: *S$#it*.
In acele catacombe cum merg ei le apare in cale noua tinta.
( | http://imgur.com/SedivlS | )
-Wow, spune Daisuki si trage de drujba.
-Asta cred ca ne permite sa tragem, spune Croampa si trage prmul glont, dupa care tot i ceilalti incep sa atace si inamicull la fel vrea sa le traga una. Dupa un scurt timp plin de gloante cade jos si dispare in timp ce a ramas doar "capul" care se inalta si ia forma unui nou posedat care arata la fel.
-Ce!? spune Kaden.
-I'm shocked, spune Kama.
-Iar incepem, spune Daisuki.
Il omoara si totul se repeta iar.
-Lume, se termina gloantele, spune Croampa.
-Ia stati, cred ca stiu care e problema, spune Kama si alearga spre posedat, Croampa trage ultimul glont, acesta cade jos si Kama ii taie sirmele de la cap si deschide. Au tisnit tone de sange de acolo dupa care a explodat capul si a ramas restul corpului jos.
-Mda, spune Daisuki, Karima se uita doar, iar ceilalti cu o fata de gen: *WTF* se uita la Kama.
Gasesc iesirea din catacombe si urca niste trepte dupa care ajung intr-un sala mare.
-Cred ca am ajuns unde trebuie, spune Daisuki.
-Cred ca ai uitat ceva, spune Croampa si vede inca 2 vizitatori.
-HOLY S&#$IT! striga Daisuki, dar de ce?
-Stai, dar cei care l-au omorit pe L1feDRAIN.
-Logic, si sunt ce-i mai puternici, seful si asistentul, spune Daisuki si calea intoarsa se inchide si toti raman blocati cu 2 "Terminatori" de 10 tone.
( | http://imgur.com/ffLiv5n | )
-Astia si-au primit lectia cu adevarat, spune Conquete.
-Ai grija sa nu-ti dea ei una tie, spune Kama.
-Daisuki, pe asta cum ii dam jos? spune Karima si incep sa traga in ei.
-Ascunde-ti-va! striga Daisuki, dupa care fiecare si-a gasit un loc.
-Cum sa-i omorim, nu avem gloante, nu avem nimic! striga Croampa.
Daisuki se uita-l drujba ei si spune:
-Cred ca ai dreptate., cind dintr-o data apare L1feDRAIN in sala.
-Pe, pe, asta, astia, ii, ii, omor, omor, de, de, 2 ori, 2 ori:
prima, prima, pentru viata, pentru viata, mea, mea, 2, 2, pentru ce au facut, pentru ce au facut, dupa care dispare si sala se umple cu fulgere electrice care ii omoara pe ce-i 2, Daisuki fuge spre iesire si ceilalti repede dupa ea. Au ajuns intr-un laborator. Si nu le vine sa creada, se vad singuri pe ei cum dorm in niste capsule care sunt unite toate la un creier.
-Daisuki nu am uitat ceva? intreaba ceilalti.
-Cred ca avem pre amulte, spune ea si in camera apare L1feDRAIN care face totul in flacari si le blocheaza calea.
( | http://imgur.com/rXVP40c | )
Daisuki intelege ce trebuie sa faca, ea intara in camera si se inchide usa, toti se uita prin sticla si striga, dar ea nu ii poate auzi, merge incetisor spre L1feDRAIN si ii da praful din mina, el o atinge la mina, atinge praful, si s-a evaporat in fata ei, flacarile au disparut, s-a deschis usa si toti intra repede:
-Ce a fost asta!? intraba cate 2 in shock pe rind si incepe un cutremur infernal.
-Repede, apasa-ti butonul! striga Daiuski si Suck fuge si apasa butonul de la controlul laboratorului si Daisuki sparge sticla in care e izolat creierul si il arunca intr-o capsula:
-Inchide-ti-o! spune ea tare si toti o ajuta sa o inchide, s-a auzit o izbitura puternica, cutremurul e atit de mare ca ii da jos p etoti de pe picioare tot cad si o lumina orbitoare alba le acopera ochii.

E seara, toti s-au trezit in niste capsule din spital, nu le vine sa creada ca s-a terminat cind, il vad pe L1feDRAIN fara constiinta cum sta pe podea cu mina indreptata spre usa. toti se ridica.

Au trecut 6 ani, nimenu nu a povestit ce au patit, Croampa s-a casatorit cu Conquete, Kaden cu Karima, Mad cu Kama, Suck a ajuns la universitate si nu a ramas in urma ca si-a gasit si el pe cineva, dar Daisuki merge cu taxiul spre un spital de reanimare cauta camera 667 bate la usa, spune sorei medicale ceva dupa care aceasta pleaca din camera, il vede pe L1feDRAIN cum sta culcat, nimeni nu stie cine e, ea sa opropiat de el si ii sopteste:
-Tu esti al...

T_T [THE END] T_T

Sper ca v-a placut mult popor T / A!
L1feDRAIN pleaca sa faca filmul =))
(Daca nu va plac perechile care sau format, va spun ca e povestea mea, nu ceva legat de realitate, asa ca nu va suparati)

Mi-a facut placere!
Bye bye! :3

19 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Fun fact : L1feDRAIN L1feDRAIN inca inca e e bâlbâit bâlbâit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine ca e final care te lasă sa te gandesti "oare ce a spus" si iti vin 1000 de idei, cu ce ar fi putut spune.
Ok, a fost super tare povestea. Ai idei super tari de povesti horror. Bravo Drainule! :]]

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

"Drainule" laughing
Ma enevrvezi, dar complimentele tale ma ating happy

Dupa cum eu ti-am soptit ceva in partea 9 si acum toti sunt casatoriti ia gindeste-te ce mi-ai zis happy

Daca vrei iti spun. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Ia spune, da stai sa iau drujba, asa ca sa fie acolo. *mad face*

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

*se uita la Daisuki si scoate drujba din priza laughing si spune*
(ca sa stii, nu e legat de realitate, doar de poveste sa fie mai tare laughing )
"Tu esti al meu si eu sunt a ta"

Perfecto endo rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

rolling on the floor pai ce ma, drujba se baga in priza? rolling on the floor
Ma gândeam ca asta e. Da faza cu drujba, fraaate. laughing

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Ai uitat sa torni benzina si am scos drujba din priza laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Aw mama...stai ca mor aici. rolling on the floor)
Cum sa bagi mă drujba in priza. Deci m-ai omorât cu asta. laughing

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

big grin

De fapt, sunt drujbe pe benzina si drujbe care sa baga-n priza, chair tatal meu are drujba care se baga-n priza rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Am mai aflat ceva. Esti sigur ca nu e bormasina? :]]
Drujba care se baga in priza. Ok, si eu umblam cu priza dupa mine când ma luptam cu mutantii? laughing

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

No,no,no tu ai drujba calumea in poveste rolling on the floor
Nu mutati, posedati!
Nu-mi place cuvintul asta.

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Ai aflat ceva nou,

*kiss* bye bye.

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Posedati atunci. laughing

| SweetMinion a răspuns:

Kaden si Karima, K la a doua laughing

| L1feDRAIN explică (pentru SweetMinion):

laughing
La fel si Croampa cu Conquete
C^2
rolling on the floor

| SweetMinion a răspuns (pentru L1feDRAIN):

laughing