| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezinta:

"The Consequences of illusions"

Part IX

20 minute mai tarziu:
-Oh s&*it. spune incet Karima.
-Hei e cineva aici?
-Da, ii raspunde cu greu Daisuki.
Karima se ridica si se uita printre ruine unde sunt ceilalti.
-Hei! striga cu greu Kade.
Fetele alearga sa il scoata din ruine observindul pe Croampa cum o scoate pe Conquete din ruine si pe Mad care il ajuta pe Suck sa se ridice si pe Kama care se ridica singura. Toti se aduna intr-un loc si vorbesc.
-Crede-am ca e gata, spune Mad.
-Nu ma asteptam la acest lucru, spune Kaden si se uita la picioarele lui ude, toti au cazut in apa pentru ca unele parti ale orasului sunt inundate.
-O nu, ce e aia? se uita Croampa in apa.
-Cred ca e o ciudatenie de piranie-rechin, mai bine fugim. spune Daisuki.
Si toti ies din apa si merg mult, mult spre spital. Ajung intr-o parcare plina de posedati.
-A venit si momentul sa-mi testez jucaria. spune Daisuki.
-Okay, spune Kaden, hai s-o facem.
Si Daisuki alearga ca nebuna spre tot isi ii taie cu drujba, Kaden scoate pistolul si trage, Mad la fel ca Kaden, Conquete le explodeaza capetele cu Doubleshotgunul ei, Croampa la fel cu Sawedofful lui, Kama ii taie cu cutitele, iar Karima, le trage la toti cu lanterna in cap. ( =)) )
Suck statea linga ea si ii spune, poftim pistolul meu oricum nu prea pot trage, am doar 14 ani.
-Mersi, spune Karima, du-te mai departe un pic.
(Ca sa fie clar toti sunt maturi numai Suck care e fratele mai mic a lui Kama are 14 ani SI DESIGUR nu se amesteca cu viata reala, doar in povestea mea, e a mea, fac ce vreau :) )
Sa terminat cu posedenia si in acest moment cind karima a tras in ochiul ultimului se aude sunetul strident si apare L1feDRAIN.
-Nu are, nu are, rost, rost. spuse. L1feDRAIN si un cutremur infernal a inceput in tot orasul. Au ajuns foarte aproape de spital si orasul se acufunda in pamant.
-Fugi-ti! striga cu toata vocea Daisuki si incapu sa fuga. Toti fug dupa ea repede spre spital in timp ce betonul de sub picioarele lor se sfarima si la 1 metru inapoi cade cu totul.
-Oh s&*(it, s^&it, s&^it! striga iar Daisuki.
-F$#k off! striga Karima.
-Ambele! striga Kama.
-Tace-ti o data, ca viata vi se scruge! striga Croampa.
-Nu vorbiti ca nu mai ajungem! striga Kaden.
Mad ajunge primul la portile spitalului si o apuca pe Kama care il trage pe Suck si repede sare si Karima care il trage pe Kaden si ajung si Conquete si Croampa pe care ii impinge Daisuki si ii zibeste de ceilalti si toti cad jos in curtea spitalului in timp ce restul orasului sa darimat in abis, a ramas numai spitalul.
-Dumnezeule, spune Daisuki.
-Continuam drumul ca chiar nu mai pot.
Toti merg spre usa spitalului si incetisor deschide usa Kaden. Se uita in jur si spune, totul e la fel ca si in ziua cind am venit aici, pe lumea in care trebuie sa fim desigur. Toti merg spre un hol dupa Daisuki si merg incetisor psre un lift din fata lor in capatul holului si dintr-o data o zibitura puternica s-a auzit pe tot holul, s-a inchis usa si tot privesc in spate: apare L1feDRAIN, care merge incetisor spre ei.
Daisuki repede a ajuns la lift si a apasat butonul si striga:
-Fugi-ti de linga el si venit irepede aici!
Toti fug si ajung la liftul care inca nu a sosit si se uita cum vine incetisor spre ei L1feDRAIN.
( | http://imgur.com/uWOnH4V | )
Cind mai are de mers 5 metri se deschide usa, toti repede intra cind L1feDRAIN se teleporteaza si o apuca pe Daisuki de git, acesta ia spoptit ceva dupa care i-a dat drumul si a disparut.
Toti tac si se uita la Daisuki care incearaca sa repsire si dupa citeva minute liftul se opreste toti. Tot ies si se uita in jur, Daisuki spune:
-Pe aici, cind dintr-o data, totul isi schimba aspectul.
-Cred ca a se apropie, spune Daisuki si se uita cum totul in jura s-a schimbat.
-Cine? intraba Croampa.
-Ceea ce trebuie sa facem, dar acum, oh Doamne, vedeti corpul ala mort?
-E clar, eu nu ma mai duc acolo, spune KAden cind dintr-o data din corpul mort iese femeia cu 4 maini.
-Sora lui L1feDRAIN. *evolved* desigur, ca nu mai cred ca era asa si pe lumea adevarata.
Toti intra in panica.
( | http://imgur.com/tivOlz9 | )

TO BE CONTINUED!

Se apropie sfirsitul.
(Why!? T_T)

Va place?
Asteptati si ultima parte care va fi printre cele mai bune.

16 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Cand o sa am timp o sa citesc toate partile din nou T_T.

| L1feDRAIN explică (pentru RainmakerX):

Hai mai repede, ca-mi pierd rabdarea. happy

| VibeTrix a răspuns:

Eu sunt in poveste? Cred ca nu, pa...

| L1feDRAIN explică (pentru VibeTrix):

Bye, macar citeste tot de la partea I,

Ce ma supara unii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba, eu am crezut ca-s posedata dupa ce îmi soptesti ceva. laughing

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

happy
:X

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Da ce îmi soptesti? thinking

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Cred ca vei afla in partea X cind se termina. happy
Luind din partea 8 ca tu povestesti mai vazut din cind in cind si chestia ca doar tu ai voie + ceea ce te va face foarte curioasa in partea X te va face sa-t idai seama ce ti-am soptit. Ahh. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Deci practic cum eu sunt singura care putea vorbi cu tine si te văzusem si etc, pe mine ma omori ca stiu prea multe. T^T viata cruda...

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Ma aud toti si ma vad toti, doar ca tu ai patit momente solo cu mine.

"Stii mai putin, dormi mai bine." laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Deja mi-e frica. x_x

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

:3