| SergiuBoss11 a întrebat:

Povestea Miezului

Capitolul 6 Miez vs Satan

Au urmat cateva zile pasnice pentru regat.Nu multi au realizat ce s-a intamplat cu cateva zile in urma, iar cei ce stiau preferau sa taca.
Era timpul ca Miez sa-i plateasca lui Satan pentru puterea ce i-a daruit-o.Trebuia sa sufere pentru eternitate,dar nu avea de gand sa o faca.
Satan si-a trimis cativa dracusori mesageri pentru inceput,dar vazand ca acestia nu se mai intorc s-a hotarat sa mearga el insusi.
Ajuns in fata miezului,langa ascunzatoarea acestuia Satan spuse:
-Miez! Cum indraznesti sa sfidezi juramantul?
-Nu pot pleca de langa Lady Kamasutra. spuse Miez hotarat si pregatit de lupta.
Atunci Satan deschise portile iadului sub cei doi,iar o mana intunecata il prinse pe Miez si il atragea inauntru. Miezinul zambi!
In momentul urmator,tot interiorul incepea sa se transforme in miez, pana si portile.tot iadul devenea usor usor un miez infinit de nuca.Puterile lui Satan erau absorbite usor usor de acest prea malefic Miez. Flacarile negre ale iadului devenisera un miez flambat,cata brutalitate,devenise mult mai rau ca inainte.
Tanarul novice il ia cu o mana de coarne pe satan si cu cealalta de un picior si il rupe pe genunchi apoi il arunca in afundurile tenebroase ale miezului.Din ziua aceea,oamenii numeau acel iad,miez,in acea lume.
Intre timp, Lady Kamasutra statea ca o cadina in al sau baldachin de aur si astepta vesti de la miez.Regele aparu,iar langa el Suck care fusese promovat drept garda regala.
-Fata mea,incheie orice legatura cu acel pungas nenorocit!
-Nu pot,tata,il voi indrepta.
-Nu poti face nimic,fata tatii,cu acel ordinar netrebnic!
-Ba da,am incredere in Miez ca se va schimba!
Atunci regele suparat ca a sa fata s-a ridicat impotriva lui a inchis-o pe aceasta in cea mai indepartata temnita a regatului,astfel incat sa nu mai poata da ochii cu Miezin niciodata!
Afland acestea,Miez suspina profund."Cum poate acest rege al unui simplu regat pamantean sa se opuna Miezului.Ce nu stia Miez este ca Satan l-a blestemat inainte sa ii fure regatul:"-Fie ca tu Miez sa nu ai parte niciodata de Lady Kamasutra". Miez era atat de ignorant,singurul lucru pe care si-l dorea acum dupa ce a obtinut putere,era printesa, era in stare sa distruga orice pentru ea.

Va urma!
Capitolul 7 Dragostea din temnita.

13 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

''Dragostea din temnita''?
da ce se intampla acolo?!
sa vina mai repede 7!

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ce se intampla...se *** fantomele. Dăă. laughing

| LePotato a răspuns:

Clar, il iubesti pe Mieez.

| Suck a răspuns:

Ai grija sa nu mor.

| Mieeez666 a răspuns:

Prea scurt, nu-mi place, huoo, Satan e de treaba, noi doi avem ceva in comun. Urat capitol, HUOOOOO!
Dau totul pentru...SATAN

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Atunci de ce l-ai mai omorat ba?

| SergiuBoss11 explică (pentru Mieeez666):

Tu esti Satan acumsad

| Mieeez666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Ete fas, atunci blestem pe toti barbatii sa aiba ***.

| Mieeez666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Da' eu stiu ce prostii scrii tu acolo. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cate capitole va avea cartea? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai talent de scriitor laughing