| anonim_4396 a întrebat:

Acum ma adresez adolescentilor: Pe voi nu va ingrozeste ce sa intampla? Adica cutremurele, tsunami-urile, speculatii presei cu sfarsitul lumii, soarele, care se apropie din ce in ce mai mult de planeta, exploziile solare, etc. etc., eu una sunt terifiata. numai gandul la cutremur ma trece un fior rece pe spate. nu cred in sfarsitul lumii, dar tot ce se intampla e de groaza, gen un film horror, ceva. nu mai am cuvinte, si nu prea sunt curioasa ce se va intampla mai departe cu planeta noastra. nu neaparat in 2012, ca nu in 2012 o sa se prabuseasca planeta [apropo de chestia asta, unde s`ar putea prabusi?straight face] ma refer peste ani...cum va arata oare tara noastra, nu numai tara, ci intraga planeta. straight face nici nu vreau sa ma gandesc.

7 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

laughing ma faci sa rad de-aia nu poti tu merge la scoala? ca e cutremur? la noi in tara cel mai mare cutremur ar putea fi de 6 max. 7 tsunami nu are unde sa se faca, exploziile solare sunt odata la 6 ani asa accentuate cu incalzire globala. dar la soare acolo sus tot timpul sunt explozii solare din cauza uiferentelor de temperatura se intalnesc cele fierbinti de 10000 grade cu cele mai reci de 4000 5000 si explodeaza, si speculatiile din presa: ei ar fi primii care ar pleca undeva daca toate astea ar fi adevarate, happy

| No a răspuns:

Da, e intr-adevar ingrozitor. happy Dar atata timp cat am langa mine familia mea si prietenii mei dragi, nu conteaza ce se intampla in jurul nostru. Si oricum, Dumnezeu ne apara. big grin

| mgtow a răspuns:

Ehh sa stii ca pe nimeni nu il intereseaza ce va fi peste un milion de ani sau maine in lume importanta are banul sexul si coruptia cei de la ONG nu reusesc sa faca nimic cu protesturile lor si noi persoanele care lucram pe bani curati o ducem greu, despre planeta eu cred ca vom muri atunci cand gaura neagra va inghiti planeta terra putin cate putin ne apropiem de ea. Faina poza cu acel animalut, o zi buna sa ai.

| smile21 a răspuns:

Linistestete nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii nimic macar dumnezeu sf lumii poate veni in orice clipa si mie imi este frica dar incerc sa nu mai ascult ce zic cei de la tv sau nu mai stiu eu cinewinking:*

| Libelle a răspuns:

Sincer...nu.
Ca n-am la ce sa ma agit.sunt atatea lucruri pe care noi nu le stim, si nici nu vreau sa stiu.

Cartile pe care le-am citit eu spun ceva, astia la tv ceva si netul altceva.deci?
Tu ca om acum poti fii, peste 5 minute poti sa faci accident sau sa-ti cada nu stiu ce in cap si sa nu mai fii.E prea mic pasul de la viata la moarte oricum.

| Angiutssa a răspuns:

Nu.Cutremurele si tsunamiurile se produc datorita miscarii placilor tectonice, chestie pe care teoretic ar fi trebuit sa o inveti la scoala.Se gasesc explicatii logice si stiintifice pentru tot ce ai scris tu mai sus, explicatii care sa te linisteasca.Mai rau ma ingrijoreaza prostia si nesimtirea oamenilor.In rest, o sa supravietuim.

| pretzel a răspuns:

Nu am zis ca nu pot merge la scoala, @mik3l straight face.
oh go on mrg.