| SullyAnne a întrebat:

Ce stiti despre exploziile solare? va veni sfarsitu lumii? chiar in 2012 vom avea alt soare?

7 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Nu va veni sf lumii laughing
Dar aia de la Nasa au zis ca cica in 2013 va fi parca cea mai mare explozie solara si va afecta satelitii si telecomunicatiile si cica va fi o pana de curent mondialaaaa
Si ar fi 2 variante
Ori acea explozie solara din 2013 este un semn ca va veni sfarsitul lumii asa cum zice in calendarul maiasilor...ori este o simpla coincidenta

| CatalinInside a răspuns:

Ca o gluma, au amanat sfarsitul Lumii pentru 2036 laughing.

In 2012 nu se va intampla nimic altceva decat ca in decembrie vom avea 2 sori pe cer.
Sfarsitul va fi atunci cand un Big Bang ne va "inghiti" sau cand vom descoperi viteza luminii.
Pana atunci stai linistit, am mai trait de atatea ori pana acum sfarsitul lumii.
Pamantul a inceput sa isi revina, structura de ozon sa mai refacut, totul incepe sa fie bine.
Iar cultura maiasa nu prezice Sfarsitul Lumii, ci prezice ca in 2012 se va intampla un miracol ceva legat de soare, si tin sa cred ca se refera la cei 2 sori care se vor vedea de pe Pamant, lucru posibil doar odata la 2 mil de ani.

| FunDa a răspuns:

Nu putem stii nimic noi! ceva o sa fie dar nu prea cred ca 2012 o sa fie sfarsitulwinking

| vvulp a răspuns:

Exploziile solare sunt fenomene absolut normale.Gandeste-te ca Soarele este un reactor nuclear gigant.Totusi uneori aceste explozii se produc la scala mult mai mare si au puterea de a ne afecta(orice aparat ce functioneaza pe baza de curent electric).e imposibil sa avem alt soare! cea mai apropiata stea este Proxima Centauri, dar tot se afla la aproape 4, 2 ani lumina.Deci nu va veni niciun sfarsit, nici alt soare nu o sa vedem.

| Cosmin4Fan a răspuns:

Nu estisa sfarsitul lumii!

| maties a răspuns:

Da au fost explozii dar nu va veni sfarsitul lumii

| Cherry_4953 a răspuns:

Nu se stie dar fi totusi pregatit laughing