| Deidara554 a întrebat:

Voi ce credeti despre sfarsitul lumii in 2012? Oare chiar se va intampla? Daca da, ce credeti parte credeti ca se va produce? Cea despre faptul ca va fi un tsunami de peste 180, 000 metri inaltime? Sau faza cu planeta X? Eu am urmarit un documentar pe Discovery despre aceasta planeta, si credeti-ma ca nu mi-a placut! Voi ce credeti? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| OchyDeViperă4Love a răspuns:

Nu crede ca va fi sfarsitul lumii in 2012! Este doar asa o spusa pentru bani. Acum ce o sa faci? O sa iti cumperi casa pe luna ca sa scapi? Nu credeti in chestia asta! E un scenariu fantastic aducator de bani ( gen SF ). S-a zis ca si in 2000 va fi sfarsitul lumii, si vazand ca nu le merge, au mutat de 2012. Nu credeti in astea! Funda? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| DeEa_8231 a răspuns:

Pai...eu nu pre cred faza asta.Doar D-zeu stie ce se va intampla cu noi.Astea pot fi si doar povesti ca sa te agiti degeaba.Eu nu prea cred. D-zeu face ce vrea. El decide. Dar este si posibil daca avem oameni de stiinta buni...Deci, nu se stie nici o data ce se poate intampla asa ca traieste-ti viata la maxim! PwP. Sper ca am ajutat :X:X:X:*:*:*big grinbig grinbig grin PaPa :*

| andreeaemmma a răspuns:

Nu
NU cred
Asculta oamenii nu au de unde sa stie ce se va intampla
Numai Dumnezeu stie. El este atotstiutor.

Oamenii au mintea limitata nu pot sa spuna ca va fi sfarsitul lumii in 2012,
Asa au spus si in anul 2000 si in nu stiu care an...

Uite. u poti sa crezi ce vrei. doar nu o sa te oblige nimeni sa crezi asta nu?

| OctinioSlatina a răspuns:

E o mare prostie! in 2000 s-a zis de acelasi lucru : ``Anul 2000 - nu se trece de el si nici nu se va prinde``. Voi va luati dupa niste oameni care mancau viermi de acum cateva mii de ani!? Stiti ca totul s-a ajuns de la o inscriptie a lor pe un zid dintr-o pestera, cu niste ilustratii bizare si niste cuvinte care nu am habar cum le-au descifrat oamenii de stiinta laughing. Ma rog, sunt si alte aberatii, care ilustreaza doar ca astia se contrazic intre ei si ca lumea devine de la an la an din ce in ce mai prosta! Stai linistita si traieste-ti viatawinking

| Deidara554 explică:

Auzi nobodyknowsme,`lasa ca omul acela e in mintea ta si o sa vezi ca poate chiar maine vine si te transforma numai pe tine in om radioactiv.

| Nechaty a răspuns:

Buna! Eu am auzit o gramada de chestii.In 2012 o sa fie o schimbare totala, cica galaxia noastra o sa faca un salt in dimensiunea a 5-a si ca o sa depasim problemele economiei:necestiatea banului, se v-a crea un nou corp de lumina cu 12 spirale de ADN in loc de 2.In fine multe chestii nu prea cred eu chestiile astea dar ce stii. O sa traim si o sa vedembig grin...sau nulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit mayasilor, anul 2012 nu va fi sfarsitul lumii, ci momentul cand adevarul ne va fi revelat. Toate aceste schimbari dramatice vor avea efecte serioase si asupra ADN-ului uman, care va fi suferit o reprogramare si va fi imbunatatit, avand 12 spirale in loc de doua. Oamenii vor depasi tehnologia, asa cum e cunoscuta azi. Cea de-a 5-a Lume se sfarseste in 1987. A Sasea Lume incepe in 2012. Deci, acum suntem intre doua Lumi. Acest timp este numit "Apocalipsa" sau "Revelatia". Acest lucru inseamna ca Adevarul ne va fi revelat, nicidecum "Sfarsitul Lumii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu credeti in asa ceva, eu cred numai in DUMNEZEU, nu stiu pe ce sa mai faca atata publicitate sa fim seriosi sa sperie lumea, sa ne lase cu aberatiile astea ale lor ca suntem noi deja amarati.Numai DUMENZEU, este cu noi si stie totul, nu noi. Sa fim seriosi, sanantate va doresc tuturor, numai bine.

| nobodyknowsme a răspuns:

Da chiar se va intampla si va fi asa:
Un om urias va veni de colo sus si va face pipi radiocativ pe noi apoi ne vom transforma in monstruleti si ne vom petrece vietile sa facem hartie igienica