| Geo_4096 a întrebat:

Am 16 ani si eu inceput sa`mi iasa multe cosuri pe fruntee! Am incercat si argila si lamaie si miere dar nimic...stiti voi ce as putea sa fac ca sa`mi treaca?

4 răspunsuri:
| Lollypop a răspuns:

Pai poti incerca sa te speli in fiecare dimineata cu apa si sapun pe toata fata, pentru un ten curat.Bineinteles ca nu o sa iti curete tenul incat sa nu mai ai nici un cos, dar la farmacie exista ceva pentru cosuri.Nu stiu exact sa iti spun cum se numeste produsul, dar poti intreba la farmacie si sigur iti vor oferi ceva.Bafta! Sper sa scapi de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand tratamentele naturiste, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere.In schimb,daca-ti doresti neaparat sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.
Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu(daca nu ai facut-o pana acum,binainteles),dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine, lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor). Daca l-ai incercat deja, raspunsul la problema ta poate fi recomandarea dermatologului.

| NevastuicAaA a răspuns:

Incearca sa te demachiezi mai des.Si eu am aceeasi problema si am incercat cu demachiantul... si parca da rezutate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti zineryt la farmaciewinking