| AnaBejenaru a întrebat:

Am de facut pentru scoala un referat despre mircea ganga ...cine stie cum era aceasta persoana, dati-mi cateva date ...pls pls pls dau funda!

2 răspunsuri:
| lillatrila a răspuns:

Mircea Ganga e autorul manualului meu de matematică. straight face Ştiu că a murit pe 20 octombrie 2008. Şi cam atât.

| AnnaMaryaaa a răspuns:

Poi a fost profersor de matematica la colegiul national Mihai Viteazul, a fost un reputat pedagog si autor de manuale.asta e sinugurele lucruri care le stiu. sper sa iti fie de folos:*:*:*