| Allyna829393993920 a întrebat:

Am fost in generală umilită și scuipata pentru fizic si nu ma deranja pe atunci atât de rau. Dar acum la 20 de ani cand toata lumea imi spune ca sunt frumoasa si imi amintesc lucrurile care mi se întâmplau în trecut si incep sa vorbesc singura si acum chiar daca au trecut 6 ani, 7 imi vine sa ma sinucid si sa imi urăsc viata, ce afectiune pot sa am? Adică nu ma afecta cand era mai recent si ma afecteaza acum

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Depoka a răspuns:

Trecutul e trecut, de asta trebuie lăsat in urmă. Ai doar o viata, tine minte chestia asta, cu alta nu te mai vezi! Esti frumoasa? Foarte bine! Atuncii fii si mai frumoasă. In fiecare zi o alta ținută, spatele drept, machiaj discret, coafură elegantă si traieste-ti viața. Si niciodată sa nu-ti lipsească zâmbetul de pe buze, chiar dacă înăuntrul tău se dă război! Iesi din carapace si lasa-te văzuta! Nu deveni "cineva", ci fii cea mai buna variantă a ta. Ai grija de tine, atat fizic, paihic cât si mental. Cărțile modelează un caracter frumos, prin urmare iti recomand sa citești. Citeste orice prinzi; cărți, articole, citate sau cauta tu diferite informații. Nu te lăsa doborâta de acele momente neplăcute cauzate de oameni urati! Viata e frumoasă! Nici un om nu este slab ci trebuie lucrat la puterea sa! :*

2 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Ai o trauma psihologica, probabil

Răspuns utilizator avertizat