| Ea_3507 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Sunt in clasa a VI-a si nu stiu ceva la fizica. Trebuie sa transform din Newtoni in grame si nu stiu cum. Mai exact 0, 049 Newtoni in grame. Ma puteti ajuta? Daca puteti sa imi si explicati, nu sa imi dati raspunsul direct pentru ca vreau sa stiu si eu sa le fac singura. straight face Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Transformi Newtonii în kilograme( 0, 049 Newtoni = 0, 49 kilograme)
Apoi kilogramele în grame ( 0, 49 kilograme = 490 grame)
Baftă

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta comunitatea de 10 000 de Romani sa impuna respect si sa reziste atacurilor rautacioase ale maghiarilor
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul
HAI ROMANIA!