| parkourlaur a întrebat:

ma puteti ajuta va rog frumos? Vreau sa incep sa iau creatina, doar ca nu stiu cum se administreaza. Stiu ca trebuie sa iau 5 g si stiu ca se i-a cu apa,ceea ce doream sa aflu, este in cata apa trebuie sa pun acele 5 grame. Adica pot sa pun creatina intr-un paharel sau am nevoie de shaker, conteaza cu cata apa iau acele 5 grame de creatina? si ar mai fi ceva, am inteles ca nu trebuie luata pe perioade indelungate...imi poate spune cineva cat timp trebuie sa iau,cand sa ma opresc, cand trebuie sa incep din nou? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ia se scrie legat. nu conteaza cu cata apa o iei, textura sa te va fave sa o iei cu macar 200ml apa. nu conteaza cand o iei cat timp e din 24 in 24 de ore. poti sa o iei inainte sau dupa antrenament, ideea e sa o iei zilnic.
nu trebuie ciclizata, poti sa o iei continuu, teoretic nu ar trebui sa dauneze. practic? mie personal nu mi-a daunat ani de zile.
neaparat cu apa? nu, orice lichid, preferabil un fresh de fructe.
daca o ciclizezi fa 8-12 saptamani cu pauza de 4-6 saptamani

| parkourlaur explică (pentru JohnnyBi):

Deci tot ce trebuie sa fac e sa pun apa intr-un pahar de peste 200ml si dupa sa pun creatina in acea apa si sa beau?

| JohnnyBi a răspuns (pentru parkourlaur):

Daca e mic paharul vei vedea ca ti se face sete repede...alegerea e a ta, nu e o regula