| Ioanantonia a întrebat:

Am o prietena care are o alta prietena care o tot bate la cap.pe unde mergem vine si ea si mereu zice. poti sa-ti spun ceva. poti sati spunb ceva. si o trage de mnana ca la gradinita.doamne sa nu va ganditi la prietena iubita...nu toate rei suntem fete si nustim cum sa scapam de ea... spune si niste glume de te ea rau. ea crede ca are umor sadheelp.nu vrea asa-i spuna direct. pentru ca aceasta este sg ei prietena(a prietenei mele)heeeelp

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mda.Aveti ghinionul unei prietene pisaloage.Prietena pisaloaga cred ca e raul necesar in viata fiecarui om.Cu cat o acceptati mai mult,cu atat se va crampona mai mult de voi.Ea,de fapt, este foarte sigura, se ataseaza si ea pe langa cine poate din dorinta de normalitate.In realitate e destul de nefericita,sa stii.Oricum,voi nu trebuie sa radeti de ea,nu e nevoie sa o jigniti. Spuneti-i simplu ca aveti niste secrete de vorbit si trebuie sa fiti singure,fara altcineva,spuneti ca una din voi are o problema pe care numai cealalta o poate rezolva,fiti putin mai indepartate de ea, feriti-va un timp, pana isi va gasi o noua victima. Faceti totul frumos ca sa nu o raniti.Si daca incepe iar, deja stiti.Si cu prinsul de maneca, ajunge sa nu spuna nimic prietena ta, doar sa-i apuce mana si sa i-o dea deoparte.Finuts.Stiu ca nu-i usor, dar cu perseverenta si rabdare, veti reusi.Pup.

1 răspuns:
| buburuza_4437 a răspuns:

Pai tu nu esti prietena ei? o prietenie esrte bazata in primul rand pe sinceritate.prietena ta trebuie sa ii spuna adevarul ca o deranjeaza ca o trage de mana si chestii d astea.sa isi faca curaj e cel mai bine.o prietena cu ea care se da asa importanta...nu e prietena.trebuie sa fim egali intr-o prietenie.winking