| Rose9 a întrebat:

Am si eu o problema, daca ii pot spune asa... Prietena mea cea mai buna are un amic la care tine la fel de mult ca la mine, sunt vecini si seara mai stau pe drum si isi spun totul unul celuilalt. In ultimul timp se cam cearta si eu mereu am incercat sa ii impac, intr-un fel sau altul am reusit. De fiecare data cand sunt eu pe mess si este si prietenul prietenei mele mereu ma baga in seama, vorbeste cu mine foarte frumos, cand sunt suparata sau nervoasa incearca sa ma linisteasca. De ceva timp imi cam place de el(el e cu 2 ani mai mic decat mine). De catva timp a aflat de la sora mea ca il plac, iar el i-a spus sa nu imi spuna mie ca el stie ca il plac. Ieri a vrut sa ma bage in conferinta cu colegii lui, nu am intrat, dar m-a bagat el apoi in conferinta cu prietenul lui cel mai bun(nu il sufar sub nicio forma pe acel prieten)dar am intrat pentru prietenul meu. Alaltaieri seara jucat adevar si provocare cu el si cu prietena noastra cea mai buna si l-am provocat ca a doua zi sa ma astepte sa mergem impreuna la scoala deoarece eu nu aveam cu cine sa merg. El m-a asteptat impreuna cu prietenul lui a ajuns la locul unde am vorbit sa ne intalnim chiar mai devreme decat vorbisem. La scoala nu prea ma baga in seama, dar il mai bag eu in seama din cand in cand. Cand ii povestesc unele chestii prietenei mele ce am mai mi-a povestit el imi spune ca mie mi-a spus dar ei nu ii spune. El mi-a mai spus de o fata cu care a fost, ca ea crede ca el e genul care sa tina la ea, dar el e genul care mai mult isi bate joc si ca aia sufera pentru un prost(pentru el)... Voi ce credeti? Nu vrea sa stiu ca il plac deoarece nu ma place, nu vrea sa strice prietenia, nu vrea sa ma faca sa sufar sau de ce? sad

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Nu prea am inteles ce vrei tu sa spui! Eu cred totusi ca tine la tine cat de cat. dar poate tine ca la o prietena foarte buna si ii place asa, nu cred ca isi doreste ceva mai mult de la tine! Dar daca ii bine pentru amandoi asa nu strica tot ce e frumos!