| pinkalex_2204 a întrebat:

Am o problema cu o colega.Pana acum m-a bagat in gura la 2 profesori fara rost.cu profa de romana ca ea este prima am rezolvat, dar ieri... un baiat de la alta clasa intra la noi in clasa mai vorbeste cu baietii nu stiu ce si eu si inca alte fete il cunoastem si ieri doamna de mate l-a prins in clasa(eu eram la banca unei colege)si profa a intrebat niste fete la cine vine baiatul ala si o idioata ca altfel nu ii pot spune i-a spus profei ca vine la mine si la inca 2 3 fete paraca si profa s-a uitat asa la mine mirata, dar treaba e ca eu nu am nici o legatura cu baiatul ala sa nu se inteleaga altceva doar suntem amici si atat tot, dar ea paraca o face intentionat.Acum eu m-am hotarat sa ii spun dirigintei ca m-am saturat de ea si sa-i faca ceva orice ca sa nu ajung subiect de discutie prin cancelarie sau mai stiu eu ce.deci ce sa fac sa ii spun dirigintei sau nu?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,e bine sa-i spui dirigintei.Nu are ce sa-i faca mai mult de o observatie, dar e bine sa fie informata pentru cazul in care cineva in cancelarie aduce in discutie numele tau.Si colegei tale, atrage-i atentia ca vorbeste gura fara ea si s-ar putea sa te superi.Hai,bafta! Pa, pa!

7 răspunsuri:
| pinkalex_2204 explică:

Parca**laughingscuze

| celsia98 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu acea fata si sa incercati sa va rezolvati problemele. Daca nu reusesti, explica-i doamnei diriginte si roag-o sa rezolve problema. Iar daca nu si nu mergi si tu pe principiu meu : ` Plateste cu aceeasi moneda!`.

| Skylar a răspuns:

Spune-i.

| AnGeL a răspuns:

Da cel mai bine ar trebui sa ii spui dirigintei, dar nu stiu daca ea te va crede

| Mady5Stars a răspuns:

Dai 2-3 palme acelei fete sa vezi ca se linisteste

| pinkalex_2204 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Ii voi spune dirigintei.:*

| cLeILa a răspuns:

Ea sa ei pe fufa aia oleaca de cap si de cornite si sa vezi cum se linistete,esti baiat,prindeo dupa ore si discuta cu ea,daca comenteaza bate-o si gata,doar na sa te bata ea pe tine,si in legatura cu diriginta nu-i spune ei ca mai rau faci,zice ca santeti copii de gradinita si de astea, poate va scade la amanoi nota la purtare, deci cel mai bine ia-o pe motata aia de capp si invarteo de vreo 2 ori si ai sa vz rezultatele.pa