| anytha13 a întrebat:

Am un Sony Ericsson XPERIA X10 mini, duminica mi s-a dus bateria de tot. L-am pus la incarcat, s-a aprins becul ala rosu dar nu se incarca (telefonul era inchis), dau sa-l deschid sa vad poate asa se incarca, il deschid si se inchide straight face De atunci nu se mai incarca, il pun la incarcat se prinde si se stinge becul ala rosu pret de cateva minute si gata-i cu el straight face Poate fi de vina bateria? Precizez ca mai mult de 6 h nu ma tinea.

2 răspunsuri:
| Mozambic19 a răspuns:

Cumparati o baterie noua happy
si vezi daca functioneza, daca nu functioneaza nici dupa achizitionarea unei baterii noi, mergi la magazinul de unde l-ai cumparat happy si explica-i unui om de acolo problema happy va sti cum sa te indrume happy

Daca ai un prieten care are telefon ca al tau, vezi daca sunt la fel bateriile si spune-i sa ti-o imprumute happy cateva minute sa vezi daca iti merge telefonul happy

| Roxanaaaww a răspuns:

Si eu am patit la fel dar nu stiu de ce acum urmeaza sa schimb bateria si incarcatorul deoarece eu mi-am incarcat pana acum telefon cu unu de clackbarry si nu mi-am dat seama ca asa am primit telefonul