| croissant a întrebat:

Am vazut ca durata menstruatiei difera de la persoana la persoana. Pe mine ma tine 7 zile iar prietenei mele doar 4. De ce difera? Si teoretic cate zile ar trebui sa dureze?

Răspuns Câştigător
| Depoka a răspuns:

Menstruatia poate avea o durata de 2-7 zile. Aceasta etapa difera de la femeie la femeie. Persoanele difera intre ele, organismul la fel, iar aceasta chestiune nu este bătută in cuie cu un anumit tipar!

5 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Difera deoarece organismele sunt diferite.
2-7 zile

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

La mine 5

| Adry05 a răspuns:

Nu contează atât perioada cât ține ci mai degrabă cantitatea în asa fel încât să curețe tot. cică ar fi mai sănătoasă o menstruație mai abundentă

| darrio2007 a răspuns:

Probabil din cauza ăluia care a umplut doua prezervative.

| Andreeush a răspuns:

Durează între 2-7 zile, fiecare organism e diferit.
Pe mine de exemplu mă ține 3 zile dar sunt persoane pe care le ține mai mult.