| Lavynya_7372 a întrebat:

As vrea cateva statusuri cele mai frumoasE

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :*
1. Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9. Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10. Mă plictisesc rar şi niciodată singur.
1.Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti, viata merge inainte!
2.Nu vreau si nu pot sa-mi mai aduc aminte de tine, totul merge in alta directie de acum inainte!
3.Toate visele mi s-au spulberat si cel in care eram impreuna, nu vreau sa mai aud de tine.
4.Am rupt pozele cu tine, nu ma mai intereseaza!
5.Numarul tau de telefon l-am uitat si nu vreau sa mi-l mai reamintesc vreodata!
6.Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.
7.Nu-mi mai pasa de nimic, viata nu mai are niciun rost.
8.Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.
9.Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!
10.Ai plecat, dar nu-mi pasa, eu sunt singura persoana de care ma intereseaza acum!
Bafta! :* >big grin

2 răspunsuri:
| SummerSmile97 a răspuns:

He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);
A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)
A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);
A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

| AlexiaB a răspuns:

Baga id`u minimal. minie si iti dau eu cate vrei ca am vreo 300 si ceva.happy
funda?!